Když Česká televize loni na Štědrý den představila Kouzelníka Žita, na sociálních sítích se záhy rozpoutala bouřlivá diskuze. Našli se sice tací, kdo pohádku ocenili, ovšem zaznívaly i dost nepěkné názory. „Zatím to je jedna velká katastrofa, Šafařík s Kadeřávkovou, to je tragédie, horší pohádku jsem snad ještě neviděla a za to jim platíme koncesionářské poplatky," objevilo se například na facebooku. 

„Příšernost. Taky jsme to nevydrželi. Mladí herci úplně bez výrazu a bez emocí, jen mluví a mluví, ale člověk nedokáže vnímat, o čem. Opravdu trapas,“ napsal další zklamaný divák a kritika se nevyhnula ani Jiřině Bohdalové (88) či Tatianě Vilhelmové, nyní již Dykové (40). „Pro soudružku Bohdalovou postava lidové babičky je k zblití, Vilhelmová ze sebe udělala naprostou krávu,“ nešetřili nikoho diváci, kterým se nelíbily dokonce ani některé kostýmy, především fakt, že babička v podání Bohdalové měla zakryté vlasy šátkem, což někomu připadalo jako narážka na islám.

Netrvalo dlouho a na hysterii kolem Kouzelníka Žita zareagovali i představitelé hlavních rolí Denis Šafařík (25) a Anna Kadeřávková (22).„Vy, co nemůžete vystát mé špatné herectví, moji sexualitu a můj ošklivý vzhled - Vám přeji krásné Vánoce a hlavně veselejší život," ozval se na sociální síti Denis, kterému v diskuzích vyčetli, že je drobný a nedává najevo žádné emoce.

Ještě drsněji se proti internetovým rýpalům ohradila mladá blondýnka známá i z Ulice. „Prej si teď o mně celá republika něco myslí... Půlka tvrdí, že jsem nemastná (kráva), neslaná, bez talentu, bez výrazu, děsně ošklivá (kráva), možná hezká (ale kráva), ale prostě prej kráva bez práva na cokoliv. Především na herectví (protože jsem kráva),“ napsala představitelka princezny Adélky na instagram s tím, že jí lidé vyčetli, že jim zkazila Štědrý den. Také jí prý přáli její nemoc - lymskou boreliózu, s níž dlouhodobě zápolí.

VIDEO: Ukázka z pohádky ČT Kouzelník Žito

Video
délka: 01:30.20

Štědrovečerní pohádka ČT Kouzelník Žito: Tohle bude hit letošních Vánoc! Česká televize

Za své dílo se posléze prostřednictvím Blesku postavil i režisér Zelenka, který má na kontě i oblíbené pohádky Kouzla králů, RumplCimprCampr a Nesmrtelná teta. „Myslím si, že lidé, kteří něco takového píšou, vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká,“ uvedl před rokem. „Jsou to lidé, jak já říkám ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, které mají jediný cíl ublížit,“ dodal drsně.

Přiznal též, že podobně kritické názory už slyšel i po premiéře Nesmrtelné tety, která přitom s postupem času diváky nadchla a dnes patří k vánočním stálicím. Podle Zelenky to tak může dopadnout i s Kouzelníkem Žitem, zvlášť s ohledem na jeho výbornou sledovanost.

Kouzelníka Žita si na Vánoce do domácností pustilo 2,5 milionu diváků (podle Mediaguru 2 486 000 lidí starších 15 let), pohádka se stala nejúspěšnějším pořadem večera, a porazila dokonce i legendární Tři oříšky pro Popelku, které v programu následovaly hned za Žitem. Sledovalo je „jen“ 2,2 milionu lidí (2 159 000). Jenže jednalo se o premiéru pohádky a otázka je, jak si Žito povede v reprízách.

VIDEO: Takhle vypadá Kouzelník Žito! Před natáčením neuměl jezdit na koni

Video
délka: 01:13.44

Takhle vypadá štědrovečerní princ! Před natáčením neuměl jezdit na koni Adam Balažovič / BPŽ

Líbila se vám pohádka Kouzelník Žito?
Celkem 1326 hlasujících

 

Fotogalerie
51 fotografií