Není to pro něj jen další z mnoha akcí pro dobrou věc, ale tak trochu i rodinná záležitost. Od sdružení Helppes má totiž fenku zlatého retrívra Stellu. Přesto musel organizátorům svou sobotní účast odmítnout. Nechce zbytečně hazardovat se svým zdravotním stavem a vystavovat svůj oslabený organismus možné infekci.

„Z důvodu aktuálního onemocnění nemůže pan Gott vystoupit v rámci akce Helppes. Důvodem je ohrožení případnou infekcí,“ sdělila deníku Aha! zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová (37).


A zavřené zůstávají i dveře Bertramky. „Měli jsme se vidět teď o víkendu, ale bohužel mi volala Ivanka, že to nejde, protože je Karlovi špatně,“ prozradil Gottův kapelník Pavel Větrovec (70), když se ho Aha! zeptalo, jestli už Slavíkovi předal dary, které měl dostat na festivalu Benátská! letos v létě. Svou účast tam den před vystoupením ale kvůli nemoci také odvolal. 

Nebezpečí infekce

Právě i ty nejbanálnější infekce teď mohou jeho stav fatálně zhoršit. Podle dostupné literatury imunitu snižuje sama leukemie, ale i chemoterapie, protože během několika týdnů výrazně poklesnou bílé krvinky v krvi.

„Výrazně narušená obranyschopnost lidského organismu může vést k situaci, kdy za normálních okolností málo nebezpečné mikroorganismy, které běžně osídlují kůži nebo se běžně vyskytují v prostředí okolo nás, jsou původcem závažných infekčních komplikací,“ varují autoři knihy Akutní lymfoblastická leukemie. Přestože Karel by rád své kolegy i fanoušky viděl, chce teď raději počkat, až mu bude lépe. Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

VIDEO: Patrasová prožívá další smutek. A obraz Karla Gotta šel do dražby.

Video
délka: 02:34

Patrasová prožívá další smutek. A obraz Karla Gotta šel do dražby. Blesk TV

Fotogalerie
102 fotografií