Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi

/
 • Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi
  13. září 2019 ● 08:00

  Celé Česko drží Karlu Gottovi (80) palce v jeho boji s akutní leukemií. A herečka Jana Hlaváčová (81) mluví za všechny statisíce lidí, když Slavíkovi přes Blesk vzkazuje: „Bojuj, Kájo, bojuj!“

 • 1.

  Jana Hlaváčová (81), herečka

  A jako představitelka sestřičky Toničky ve filmu Jak básníkům chutná život dodává: „Musíš, Kájo, musíš!“ Scéna z Básníků, kdy poslouchá zapáleně rádio, v němž Karel zpívá To musím zvládnout sám, patří k jejím nejmilejším.

  „Já jsem ale Gottovou fanynkou nebyla jenom v tom filmu, já jsem jí i v reálném životě,“ vysvětlila Blesku herečka. Zpěvákovi držela všechny palce už před čtyřmi roky, když se začal prát s rakovinou poprvé. A drží mu je i teď, když se do těžkého boje pustil znovu.

  A teď jako by jménem všech těch lidských zástupů, co Gotta milují, Slavíka žádala: „Kájo, máš sice život věčný a zaručený, ale koukej se uzdravit co nejrychleji! Je to tvoje povinnost!“

 • 2.

  Petra Janů (66), zpěvačka

  „Milý Karle, přeji ti sílu, abys tu mrchu porazil! Mám tě ráda a držím pěsti," napsala Blesku Janů

 • 3.

  Michael Kocáb (65), muzikant a exministr

  „Přeji Karlovi, aby se s tou nemocí co nejvíc úspěšně popral, aby nám mohl dál rozdávat radost, jako to dělal doposud – viz jeho poslední klip s dcerou. Věřím, že při dnešních pokročilých metodách jsou s tím lékaři schopní bojovat,“ vzkázal zase skladatel, zpěvák a podnikatel Kocáb.

 • 4.

  Petr Janda (77), rocker

  Ani frontman Olympicu Janda na Slavíka nezapomněl. „Karle, bojuj, dej do toho úplně všechno! Lidi tě mají rádi a dodají i sílu. Jsem přesvědčený, že to dokážeš. Myslím na tebe, kamaráde.“

 • 5.

  Sabina Laurinová (47), herečka

  „Milý Karle, jste bojovník s velkým srdcem a vždycky jste byl. Moc na vás myslím. Vlastně neznám osobně nikoho, kdo by na vás v tuto chvíli nemyslel. Jste naším národním pokladem a věřím, že vám bude zase dobře. Posílám vám co nejvíc energie. S láskou Sabina," dojímala se hvězda Modrého kódu Laurinová.

 • 6.

  Lucie Bílá (53), zpěvačka

  „Věřím a doufám, že bude mít Kája brzy své zdraví opět v pořádku. Moc na něj myslím a v duchu objímám," napsala zase Blesku Slavice Bílá.
 • 7.

  Miloš Zeman (74), prezident

  „My jsme se dohodli s panem Gottem a jeho manželkou, že mě navštíví v Lánech, ale pak do toho přišla zpráva, že má zápal plic. No a když se uzdravil, tak bohužel přišla další zpráva. Tuším, že mu mění krev, pokud se nemýlím. I vaším prostřednictvím mu mohu popřát, aby bojoval, protože podlehnout nemoci je vždy snadné a bojovat s ní někdy vyjde, někdy nevyjde, ale vždycky se to má zkusit,“ vzkázal prezident.

  Zpěvák už dostal vyznamenání od Klause v roce 2009, Miloš Zeman mu chce dát metál vyšší třídy. „Budeme s tím muset něco udělat. Ale zřejmě až příští rok, teď je ten seznam uzavřený,“ řekl Blesku Zeman.

 • 8.

  Václav Klaus (78), exprezident

  „Přeji Karlu Gottovi, ať se s touto nemocí stejně úspěšně popere tak, jak zvládal celý svůj život. A ať si pořád můžeme spolu s ním zpívat Být stále mlád,“ popřál exprezident Klaus.
 • 9.

  Jiří Krampol (81), herec

  „Karla Gotta znám od raného mládí a měl jsem ho několikrát v pořadu Nikdo není dokonalý. Vždy byl velice vtipný a byla s ním velká legrace i v šatně. Mluvil jsem s ním v červnu na oslavě jeho osmdesátin skoro hodinu. Probrali jsme různá velká témata, včetně světových dějin. Byla to úžasná debata a nikdy by mě nenapadlo, že Karla opět ničí zákeřná nemoc. Držím mu palce!“ ozval se herec a dabér Jiří Krampol, jehož manželka Hanka je v současnosti v léčebně.
 • 10.

  Eva Pilarová (80), zpěvačka

  „Karle, co jiného ti popřát, než abys byl opět zdráv v plné síle a dobré náladě. Moc ráda bych tě ještě slyšela zpívat!“ doufá Pilarová, která s Gottem sdílí ročník narození.
 • 11.

  Dagmar Havlová (66), herečka a bývalá první dáma

  „Karlovi i Ivance, která o něj pečuje, jsem hodně sil popřála osobně. Byla jsem o prázdninách s jeho rodinou v častém kontaktu," vysvětlila jen Havlová.
 • 12.

  Hana Maciuchová (73), herečka

  Bez komentáře leukemii nenechala ani bývalá hvězda seriálu Ulice Maciuchová„Karla bych ráda objala, předala mu energii a pošeptala mu, že ze všech lidských neduhů má nejdelší průběh stárnutí – trvá celý život. Karel Gott má ale mladou duši a ta se nevzdává!“ 

 • 13.

  Felix Slováček (76), muzikant

  „Celý můj život je spojený s Karlem Gottem a není den, abych na něho nepomyslel. Vždy si přitom vzpomenu i na moji maminku, která říkala, že zdraví není víc, ale víc bez zdraví není nic! Pevně věřím, že současná medicína umí zázraky a my si opět sedneme ke sklenici dobrého vína,“ pronesl zase Felix Slováček.

 • 14.

  Martin Chodúr (28), zpěvák

  „Milý Karle, zpráva o vašem onemocnění nás zastihla na dovolené. Od moře vám posíláme moře pozitivní energie a síly. A věříme, že i z tohoto nelehkého boje vyjdete jako absolutní vítěz. Jste jednou z jistot našich životů a určitě nás nezklamete ani tentokrát. Moc si vás vážíme a máme vás rádi," poslal po Blesku vzkaz Chodúr s rodinou.

 • 15.

  Hana Zagorová (73) a Štefan Margita (63), zpěváci

  „Zpráva o tvém onemocnění nás nesmírně zasáhla. To, že tě máme moc rádi, dobře a dlouho víš. Jsme s tebou a moc a moc ti držíme palce. Vždycky jsme tu pro tebe,“ poslali Mistrovi milá slova Zagorová s Margitou.

 • 16.

  Laďa Kerndl (74), jazzman

  „My jsme spolu hráli dlouhá léta, já mám za sebou také boj se zákeřnou nemocí, je to dvacet čtyři let, co jsem se z toho dostal. Nikdy není pozdě a přál bych si, abys to vybojoval tak jako já,“ míní jazzman Kerndl.

 • 17.

  Heidi Janků (56), zpěvačka

  „Sílu a zdraví, nic jiného. Hodně sil pro něj i pro okolí. A hlavně ať má pevnou vůli. Nic jiného se popřát nedá,“ popřála zase Heidi Janků.

 • 18.

  Leona Machálková (52), zpěvačka

  „S pokorou a dojetím sleduji statečný zápas s nemocí námi všemi obdivovaného a milovaného Karla... U nás v rodině moc dobře víme, jak nelehký boj to je. Absolutně doufáme, že se vše zase v dobré obrátí,“ narážela Machálková na smrt partnera Bořka Šípka (†66).

 • 19.

  Lenka Termerová (72), herečka

  „Přeji mu jen to nejlepší, ať se brzy uzdraví! Vždy jsem mu přála jen to nejlepší! Věřím, že bude v pořádku!“ uvedla pro Blesk Termerová.

 • 20.

  Ilona Csáková (48), zpěvačka

  „Moc na něho všichni myslíme! Držíme pěsti! Kájo, nedej se! Posíláme hodně lásky a energie Tobě i celé tvé rodině!“ nemlčela blízká kamarádka Gottových Csáková.

 • 21.

  Jiří Adamec (71), režisér

  Nezapomněl ani režisér Adamec„Ta nemoc není legrace. Přeju Karlovi, aby byl brzy zase v pořádku, protože ho tady stále potřebujeme. Hlavně jeho rodina, žena a děti, ale taky my, kteří ho máme rádi.“

 • 22.

  Tomáš Klus (33), zpěvák

  „Karle ze srdce vám přeji sílu a blízkost rodinného kruhu!“
  ozval se také Tomáš Klus, který před pár lety Mistra porazil v anketě Český slavík.

 • 23.

  Jitka Zelenková (69), zpěvačka

  Slavíkovi zaslala vzkaz také kolegyně Jitka Zelenková: „Protože absolutně věřím na přenos energií, posílám ti jí, Karle, v tuto chvíli co nejvíc. Přeji ti co nejmíň – obrazně řečeno – dnů podzimních, ale co nejvíc dnů jarních, plných naděje. Mám tě moc ráda.“

 • 24.

  Dasha (38), zpěvačka

  „Strašně na něho myslím, byla jsem tou zprávou velmi šokovaná. Přeji mu, aby se mu vynaložená energie, kterou vždycky dával lidem, zatraceně a několikanásobně vrátila. Aby měl sílu to přebít,“ řekla Blesku Dasha, která s Karlem několikrát vystupovala.

 • 25.

  Dana Morávková (48), herečka

  „Pana Gotta mám moc ráda, vážím si ho jako umělce i jako člověka. Celý život je mi inspirací, myslím na něj a držím mu palce a posílám mu veškerou energii,“ ozvala se hvězda Ordinace Morávková.

 • 26.

  Václav (75) a Jan (70) Neckářovi, zpěváci

  Optimismus zatím neztrácí bratři Neckářovi. „Aby byl silný, aby to zvládl a přejeme mu hodně zdraví, samozřejmě. Myslíme si, že je určitě v dobrých rukou a lékaři udělají určitě všechno pro to, aby byl zdráv. Přejeme mu k tomu zdraví taky dost sil i pevné nervy, ale myslíme si, že té energie má pořád dost. Samozřejmě je to vážná nemoc, ale myslíme si, že to zvládne.“  

 • 27.

  Martha Elefteriadu (73), zpěvačka

  „Milý Karle, z celého srdce přeji hodně sil," vzkázala Martha Elefteriadu.

 • 28.

  Tomáš Magnusek (35), režisér

  „Pan Karel Gott je pro neuvěřitelný počet fanoušků jednou z mála jistot v dnešní době. Jistoty profesionálního vřelého přístupu. Přeji mu, aby tu byl pro svoji rodinu, fanoušky i sám pro sebe co nejdelší dobu. Vše dobře dopadne, když tomu všichni budeme věřit. To mu přeji," prozradil Blesku Magnusek.

 • 29.

  Lešek Semelka (72), zpěvák

  Své už si s krutou nemocí zažil i Lešek Semelka. „Samozřejmě mu přeji, aby se to podařilo tak nějak zažehnat. Mám zkušenosti s bráchou, který onemocněl podobně a dostal se z toho. Takže chci věřit tomu, že Karel se z toho taky dostane. Karel je takovej nezdolnej člověk, tak bych mu moc přál, aby se z toho dostal.“

 • 30.

  Ivan Vyskočil (73), herec

  „Přál bych mu jen hodně štěstí. A zasloužil by si ho. Je nejen špičkový umělec, ale vím, že je i hodný člověk,“ uvedl herec Vyskočil.

 • 31.

  Jaroslava Obermaierová (73), herečka

  „Jsem z toho moc špatná, protože Karel už moc zkusil. Přeju mu, aby se z toho opět dostal a užíval si zaslouženého odpočinku a klidu. Ať teď myslí hlavně na sebe,“
  smutní herečka Jaroslava Obermaierová.

 • 32.

  Karel Bláha (72), zpěvák

  „Karel byl pacientem mého táty, šéfa krční kliniky v Nemocnici Na Bulovce. Výborně si spolu notovali,
  Karel o tom dokonce vyprávěl v pořadu Všechnopárty. Dnes, když čtu o jeho vážné nemoci, mu chci připomenout, jak moc si ho táta vážil. Říkal, že je hvězdou světového formátu. A měl pravdu. Tak přeju Karlovi hlavně sílu a ať se mu vrátí jeho úsměv.“

 • 33.

  Radan Dolejš (55), kapelník Šlapeta

  „Karlovi přeji pokud možno uzdravení, čas s nejbližšími a také, aby mu bylo líp, moc na něj myslím.“

 • 34.

  Linda Finková (51), zpěvačka

  „Přeju mu, ať ho nic nebolí a netrápí a ať je tu co nejdýl!“
  řekla stručně koučka Tváře Finková.
 • 35.

  Monika Absolonová (43) zpěvačka

  „Milý náš Kájo, děkujeme za otevřenost. Moc na vás myslím a modlím se za vaše uzdravení! Hodně sil vám i celé rodině. Mam vás ráda,“ napsala i na sociální sítě Absolonová.

 • 36.

  Libor Bouček (38) moderátor

  „Přeji mu klid a respekt od všech a všeho, co by mu ztěžovalo cestu ke zdraví," nechal se slyšet Bouček, který Slavíka zval i na nedávnou veselku.

 • 37.

  Marek Ztracený (34)

  „Moc mě tato zpráva zasáhla, s jeho celoživotním pozitivním přístupem k životu jsem přesvědčený, že vše bude fajn, a mé myšlenky jsou s ním," vzkázal Ztracený, jenž s Gottem již spolupracoval i na některých písních.

 • 38.

  Michael Prostějovský (71), textař

  „Z každého dna se lze odrazit opět do výšin, i když je to někdy těžké. Rád bych ti nadělil co nejvíce optimismu, protože ten přináší sílu. Dvě věci jsou na tvé straně. Dnešní lékařská věda je velmi vyspělá a dokáže málem zázraky. A ta druhá je skutečnost, že jsi obklopen lidmi, kteří tě milují. Tedy svojí rodinou. Naber sílu a brzy se uzdrav.“

 • 39.

  Petr Batěk (47), herec

  „Ať zůstane svůj a bojuje do poslední chvíle, i když jeho současný soupeř není vidět a je nevyzpytatelný. Ať má dostatek vnitřní síly a nezapomíná, že je život bílý dům s vyhlídkou do zahrady."

 • 40.

  Bohuš Matuš (46), zpěvák

  „Neustále na Karla myslím. Při každém vystoupení prosím lidi, aby na něj mysleli, aby mu bylo lépe. Moc mě jeho stav trápí," přiznal Bohuš Matuš.

 • 41.

  Adéla Gondíková (46), herečka a moderátorka

  „Ach jo, ta mrcha mu nedá pokoj! To, co už Karel překonal a zvládl, je naprosto fascinující. Proto pevně věřím, že se zase zakousne a překoná i tuto nepříjemnou fázi života. Jak říká paní Hlaváčová v Básnících – musíš, Kájo, musíš!“ řekla za všechny Adéla Gondíková. Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

  Fotogalerie
  161 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 8

robin5: Kristepane, je to starý, hodně nemocný člověk, tak by se už měl začít chovat jak mu už dlouho přikazují lékaři a ne co mele pár pomatených fandů, kteří ho chtějí vidět jak se potácí na jevišti.

(13. 09. 2019 11:13)

katkat: Pan prezident mě neskutečně zklamal. Tomu bych nikdy nevěřila, že se to stane. Jak mohl připustit, aby ve věku 80 LET, po kvalitativní a kvantitativní mnohem významnější práci pro lidi ve srovnání s jinými umělci, měl stejné nebo dokonce nižší vyznamenání !!!

(13. 09. 2019 11:08)

jonn: To jsou ale blbečci . I zubatá musí .Bohužel .

(13. 09. 2019 10:35)

egyptanka: Když musíš,tak musíš. Karle,Vy to dáte.

(13. 09. 2019 10:12)

janakveton: MUSÍ?! Co musí?! Musí jenom jedno. Jako my všichni!

(13. 09. 2019 08:53)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy