18. říjen 2019
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi

/
 • Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi
  13. září 2019 ● 08:00

  Celé Česko drží Karlu Gottovi (80) palce v jeho boji s akutní leukemií. A herečka Jana Hlaváčová (81) mluví za všechny statisíce lidí, když Slavíkovi přes Blesk vzkazuje: „Bojuj, Kájo, bojuj!“

 • 1.

  Jana Hlaváčová (81), herečka

  A jako představitelka sestřičky Toničky ve filmu Jak básníkům chutná život dodává: „Musíš, Kájo, musíš!“ Scéna z Básníků, kdy poslouchá zapáleně rádio, v němž Karel zpívá To musím zvládnout sám, patří k jejím nejmilejším.

  „Já jsem ale Gottovou fanynkou nebyla jenom v tom filmu, já jsem jí i v reálném životě,“ vysvětlila Blesku herečka. Zpěvákovi držela všechny palce už před čtyřmi roky, když se začal prát s rakovinou poprvé. A drží mu je i teď, když se do těžkého boje pustil znovu.

  A teď jako by jménem všech těch lidských zástupů, co Gotta milují, Slavíka žádala: „Kájo, máš sice život věčný a zaručený, ale koukej se uzdravit co nejrychleji! Je to tvoje povinnost!“

  Jana Hlaváčová jako zdravotní sestra Tonička v Básnících.

 • 2.

  Petra Janů (66), zpěvačka

  „Milý Karle, přeji ti sílu, abys tu mrchu porazil! Mám tě ráda a držím pěsti," napsala Blesku Janů

  Zpěvačka Petra Janů na koncertě.
 • 3.

  Michael Kocáb (65), muzikant a exministr

  „Přeji Karlovi, aby se s tou nemocí co nejvíc úspěšně popral, aby nám mohl dál rozdávat radost, jako to dělal doposud – viz jeho poslední klip s dcerou. Věřím, že při dnešních pokročilých metodách jsou s tím lékaři schopní bojovat,“ vzkázal zase skladatel, zpěvák a podnikatel Kocáb.

  Michael Kocáb
 • 4.

  Petr Janda (77), rocker

  Ani frontman Olympicu Janda na Slavíka nezapomněl. „Karle, bojuj, dej do toho úplně všechno! Lidi tě mají rádi a dodají i sílu. Jsem přesvědčený, že to dokážeš. Myslím na tebe, kamaráde.“

  Petr Janda
 • 5.

  Sabina Laurinová (47), herečka

  „Milý Karle, jste bojovník s velkým srdcem a vždycky jste byl. Moc na vás myslím. Vlastně neznám osobně nikoho, kdo by na vás v tuto chvíli nemyslel. Jste naším národním pokladem a věřím, že vám bude zase dobře. Posílám vám co nejvíc energie. S láskou Sabina," dojímala se hvězda Modrého kódu Laurinová.

  Sabina Laurinová
 • 6.

  Lucie Bílá (53), zpěvačka

  „Věřím a doufám, že bude mít Kája brzy své zdraví opět v pořádku. Moc na něj myslím a v duchu objímám," napsala zase Blesku Slavice Bílá.
  Lucie Bílá
 • 7.

  Miloš Zeman (74), prezident

  „My jsme se dohodli s panem Gottem a jeho manželkou, že mě navštíví v Lánech, ale pak do toho přišla zpráva, že má zápal plic. No a když se uzdravil, tak bohužel přišla další zpráva. Tuším, že mu mění krev, pokud se nemýlím. I vaším prostřednictvím mu mohu popřát, aby bojoval, protože podlehnout nemoci je vždy snadné a bojovat s ní někdy vyjde, někdy nevyjde, ale vždycky se to má zkusit,“ vzkázal prezident.

  Zpěvák už dostal vyznamenání od Klause v roce 2009, Miloš Zeman mu chce dát metál vyšší třídy. „Budeme s tím muset něco udělat. Ale zřejmě až příští rok, teď je ten seznam uzavřený,“ řekl Blesku Zeman.

  Recepce na francouzské ambasádě: Miloš Zeman (11. 7. 2019)
 • 8.

  Václav Klaus (78), exprezident

  „Přeji Karlu Gottovi, ať se s touto nemocí stejně úspěšně popere tak, jak zvládal celý svůj život. A ať si pořád můžeme spolu s ním zpívat Být stále mlád,“ popřál exprezident Klaus.
  Václav Klaus na lyžích: V únoru 2019 vyrazil na Monínec
 • 9.

  Jiří Krampol (81), herec

  „Karla Gotta znám od raného mládí a měl jsem ho několikrát v pořadu Nikdo není dokonalý. Vždy byl velice vtipný a byla s ním velká legrace i v šatně. Mluvil jsem s ním v červnu na oslavě jeho osmdesátin skoro hodinu. Probrali jsme různá velká témata, včetně světových dějin. Byla to úžasná debata a nikdy by mě nenapadlo, že Karla opět ničí zákeřná nemoc. Držím mu palce!“ ozval se herec a dabér Jiří Krampol, jehož manželka Hanka je v současnosti v léčebně.
  Jiří Krampol na předávání státních vyznamenání 28. října 2018
 • 10.

  Eva Pilarová (80), zpěvačka

  „Karle, co jiného ti popřát, než abys byl opět zdráv v plné síle a dobré náladě. Moc ráda bych tě ještě slyšela zpívat!“ doufá Pilarová, která s Gottem sdílí ročník narození.
  Eva Pilarová
 • 11.

  Dagmar Havlová (66), herečka a bývalá první dáma

  „Karlovi i Ivance, která o něj pečuje, jsem hodně sil popřála osobně. Byla jsem o prázdninách s jeho rodinou v častém kontaktu," vysvětlila jen Havlová.
  Dagmar Havlová
 • 12.

  Hana Maciuchová (73), herečka

  Bez komentáře leukemii nenechala ani bývalá hvězda seriálu Ulice Maciuchová„Karla bych ráda objala, předala mu energii a pošeptala mu, že ze všech lidských neduhů má nejdelší průběh stárnutí – trvá celý život. Karel Gott má ale mladou duši a ta se nevzdává!“ 

  Hana Maciuchová
 • 13.

  Felix Slováček (76), muzikant

  „Celý můj život je spojený s Karlem Gottem a není den, abych na něho nepomyslel. Vždy si přitom vzpomenu i na moji maminku, která říkala, že zdraví není víc, ale víc bez zdraví není nic! Pevně věřím, že současná medicína umí zázraky a my si opět sedneme ke sklenici dobrého vína,“ pronesl zase Felix Slováček.

  Zarostlý Felix Slováček

 • 14.

  Martin Chodúr (28), zpěvák

  „Milý Karle, zpráva o vašem onemocnění nás zastihla na dovolené. Od moře vám posíláme moře pozitivní energie a síly. A věříme, že i z tohoto nelehkého boje vyjdete jako absolutní vítěz. Jste jednou z jistot našich životů a určitě nás nezklamete ani tentokrát. Moc si vás vážíme a máme vás rádi," poslal po Blesku vzkaz Chodúr s rodinou.

  Martin Chodúr

 • 15.

  Hana Zagorová (73) a Štefan Margita (63), zpěváci

  „Zpráva o tvém onemocnění nás nesmírně zasáhla. To, že tě máme moc rádi, dobře a dlouho víš. Jsme s tebou a moc a moc ti držíme palce. Vždycky jsme tu pro tebe,“ poslali Mistrovi milá slova Zagorová s Margitou.

  Zagorová a Margita

 • 16.

  Laďa Kerndl (74), jazzman

  „My jsme spolu hráli dlouhá léta, já mám za sebou také boj se zákeřnou nemocí, je to dvacet čtyři let, co jsem se z toho dostal. Nikdy není pozdě a přál bych si, abys to vybojoval tak jako já,“ míní jazzman Kerndl.

  Laďa Kerndl
 • 17.

  Heidi Janků (56), zpěvačka

  „Sílu a zdraví, nic jiného. Hodně sil pro něj i pro okolí. A hlavně ať má pevnou vůli. Nic jiného se popřát nedá,“ popřála zase Heidi Janků.

  Heidi Janků

 • 18.

  Leona Machálková (52), zpěvačka

  „S pokorou a dojetím sleduji statečný zápas s nemocí námi všemi obdivovaného a milovaného Karla... U nás v rodině moc dobře víme, jak nelehký boj to je. Absolutně doufáme, že se vše zase v dobré obrátí,“ narážela Machálková na smrt partnera Bořka Šípka (†66).

  Leona Machálková
 • 19.

  Lenka Termerová (72), herečka

  „Přeji mu jen to nejlepší, ať se brzy uzdraví! Vždy jsem mu přála jen to nejlepší! Věřím, že bude v pořádku!“ uvedla pro Blesk Termerová.

  Lenka Termerová

 • 20.

  Ilona Csáková (48), zpěvačka

  „Moc na něho všichni myslíme! Držíme pěsti! Kájo, nedej se! Posíláme hodně lásky a energie Tobě i celé tvé rodině!“ nemlčela blízká kamarádka Gottových Csáková.

  Ilona Csáková
 • 21.

  Jiří Adamec (71), režisér

  Nezapomněl ani režisér Adamec„Ta nemoc není legrace. Přeju Karlovi, aby byl brzy zase v pořádku, protože ho tady stále potřebujeme. Hlavně jeho rodina, žena a děti, ale taky my, kteří ho máme rádi.“

  Jiří Adamec
 • 22.

  Tomáš Klus (33), zpěvák

  „Karle ze srdce vám přeji sílu a blízkost rodinného kruhu!“
  ozval se také Tomáš Klus, který před pár lety Mistra porazil v anketě Český slavík.

  Tomáš Klus během svého vystoupení.
 • 23.

  Jitka Zelenková (69), zpěvačka

  Slavíkovi zaslala vzkaz také kolegyně Jitka Zelenková: „Protože absolutně věřím na přenos energií, posílám ti jí, Karle, v tuto chvíli co nejvíc. Přeji ti co nejmíň – obrazně řečeno – dnů podzimních, ale co nejvíc dnů jarních, plných naděje. Mám tě moc ráda.“

  Jitka Zelenková
 • 24.

  Dasha (38), zpěvačka

  „Strašně na něho myslím, byla jsem tou zprávou velmi šokovaná. Přeji mu, aby se mu vynaložená energie, kterou vždycky dával lidem, zatraceně a několikanásobně vrátila. Aby měl sílu to přebít,“ řekla Blesku Dasha, která s Karlem několikrát vystupovala.

  Zpěvačka Dasha
 • 25.

  Dana Morávková (48), herečka

  „Pana Gotta mám moc ráda, vážím si ho jako umělce i jako člověka. Celý život je mi inspirací, myslím na něj a držím mu palce a posílám mu veškerou energii,“ ozvala se hvězda Ordinace Morávková.

  Dana Morávková
 • 26.

  Václav (75) a Jan (70) Neckářovi, zpěváci

  Optimismus zatím neztrácí bratři Neckářovi. „Aby byl silný, aby to zvládl a přejeme mu hodně zdraví, samozřejmě. Myslíme si, že je určitě v dobrých rukou a lékaři udělají určitě všechno pro to, aby byl zdráv. Přejeme mu k tomu zdraví taky dost sil i pevné nervy, ale myslíme si, že té energie má pořád dost. Samozřejmě je to vážná nemoc, ale myslíme si, že to zvládne.“  

  Václav Neckář s bratrem Janem
 • 27.

  Martha Elefteriadu (73), zpěvačka

  „Milý Karle, z celého srdce přeji hodně sil," vzkázala Martha Elefteriadu.

  Martha Elefteriadu s mořskou pannou.
 • 28.

  Tomáš Magnusek (35), režisér

  „Pan Karel Gott je pro neuvěřitelný počet fanoušků jednou z mála jistot v dnešní době. Jistoty profesionálního vřelého přístupu. Přeji mu, aby tu byl pro svoji rodinu, fanoušky i sám pro sebe co nejdelší dobu. Vše dobře dopadne, když tomu všichni budeme věřit. To mu přeji," prozradil Blesku Magnusek.

  Tomáš Magnusek
 • 29.

  Lešek Semelka (72), zpěvák

  Své už si s krutou nemocí zažil i Lešek Semelka. „Samozřejmě mu přeji, aby se to podařilo tak nějak zažehnat. Mám zkušenosti s bráchou, který onemocněl podobně a dostal se z toho. Takže chci věřit tomu, že Karel se z toho taky dostane. Karel je takovej nezdolnej člověk, tak bych mu moc přál, aby se z toho dostal.“

  Lešek Semelka
 • 30.

  Ivan Vyskočil (73), herec

  „Přál bych mu jen hodně štěstí. A zasloužil by si ho. Je nejen špičkový umělec, ale vím, že je i hodný člověk,“ uvedl herec Vyskočil.

  Ivan Vyskočil
 • 31.

  Jaroslava Obermaierová (73), herečka

  „Jsem z toho moc špatná, protože Karel už moc zkusil. Přeju mu, aby se z toho opět dostal a užíval si zaslouženého odpočinku a klidu. Ať teď myslí hlavně na sebe,“
  smutní herečka Jaroslava Obermaierová.
  Jaroslava Obermaierová

 • 32.

  Karel Bláha (72), zpěvák

  „Karel byl pacientem mého táty, šéfa krční kliniky v Nemocnici Na Bulovce. Výborně si spolu notovali,
  Karel o tom dokonce vyprávěl v pořadu Všechnopárty. Dnes, když čtu o jeho vážné nemoci, mu chci připomenout, jak moc si ho táta vážil. Říkal, že je hvězdou světového formátu. A měl pravdu. Tak přeju Karlovi hlavně sílu a ať se mu vrátí jeho úsměv.“
  Zpěvák Karel Bláha

 • 33.

  Radan Dolejš (55), kapelník Šlapeta

  „Karlovi přeji pokud možno uzdravení, čas s nejbližšími a také, aby mu bylo líp, moc na něj myslím.“

  Hvězda kapely Šlapeto Radan Dolejš
 • 34.

  Linda Finková (51), zpěvačka

  „Přeju mu, ať ho nic nebolí a netrápí a ať je tu co nejdýl!“
  řekla stručně koučka Tváře Finková.
  Linda Finková
 • 35.

  Monika Absolonová (43) zpěvačka

  „Milý náš Kájo, děkujeme za otevřenost. Moc na vás myslím a modlím se za vaše uzdravení! Hodně sil vám i celé rodině. Mam vás ráda,“ napsala i na sociální sítě Absolonová.

  Monika Absolonová
 • 36.

  Libor Bouček (38) moderátor

  „Přeji mu klid a respekt od všech a všeho, co by mu ztěžovalo cestu ke zdraví," nechal se slyšet Bouček, který Slavíka zval i na nedávnou veselku.

  Libor Bouček
 • 37.

  Marek Ztracený (34)

  „Moc mě tato zpráva zasáhla, s jeho celoživotním pozitivním přístupem k životu jsem přesvědčený, že vše bude fajn, a mé myšlenky jsou s ním," vzkázal Ztracený, jenž s Gottem již spolupracoval i na některých písních.

  Marek Ztracený ve studiu Blesk
 • 38.

  Michael Prostějovský (71), textař

  „Z každého dna se lze odrazit opět do výšin, i když je to někdy těžké. Rád bych ti nadělil co nejvíce optimismu, protože ten přináší sílu. Dvě věci jsou na tvé straně. Dnešní lékařská věda je velmi vyspělá a dokáže málem zázraky. A ta druhá je skutečnost, že jsi obklopen lidmi, kteří tě milují. Tedy svojí rodinou. Naber sílu a brzy se uzdrav.“

  Textař Michael Prostějovský

 • 39.

  Petr Batěk (47), herec

  „Ať zůstane svůj a bojuje do poslední chvíle, i když jeho současný soupeř není vidět a je nevyzpytatelný. Ať má dostatek vnitřní síly a nezapomíná, že je život bílý dům s vyhlídkou do zahrady."

  Petr Batěk
 • 40.

  Bohuš Matuš (46), zpěvák

  „Neustále na Karla myslím. Při každém vystoupení prosím lidi, aby na něj mysleli, aby mu bylo lépe. Moc mě jeho stav trápí," přiznal Bohuš Matuš.
  Bohuš Matuš

 • 41.

  Adéla Gondíková (46), herečka a moderátorka

  „Ach jo, ta mrcha mu nedá pokoj! To, co už Karel překonal a zvládl, je naprosto fascinující. Proto pevně věřím, že se zase zakousne a překoná i tuto nepříjemnou fázi života. Jak říká paní Hlaváčová v Básnících – musíš, Kájo, musíš!“ řekla za všechny Adéla Gondíková. Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

  Adéla Gondíková
  Fotogalerie
  164 fotografií

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 7

Wolencak: Kájo, musíš, všichni tam musíme!

(14. 09. 2019 00:10)

robin5: Kristepane, je to starý, hodně nemocný člověk, tak by se už měl začít chovat jak mu už dlouho přikazují lékaři a ne co mele pár pomatených fandů, kteří ho chtějí vidět jak se potácí na jevišti.

(13. 09. 2019 11:13)

katkat: Pan prezident mě neskutečně zklamal. Tomu bych nikdy nevěřila, že se to stane. Jak mohl připustit, aby ve věku 80 LET, po kvalitativní a kvantitativní mnohem významnější práci pro lidi ve srovnání s jinými umělci, měl stejné nebo dokonce nižší vyznamenání !!!

(13. 09. 2019 11:08)

8vox8: Bleskáči zase nemají o čem a tak slintají tady. O paní Hlaváčové psali, že vzdala život, nechce s nikým komunikovat a najednou vám poskytla rozhovor???

(13. 09. 2019 11:04)

jonn: To jsou ale blbečci . I zubatá musí .Bohužel .

(13. 09. 2019 10:35)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy