Už není nutné cokoliv skrývat. Karel Gott na dotaz Blesku ohledně jeho zdravotního stavu řekl, jaká je pravda. A ta bohužel pro zpěváka, jeho rodinu, ale i celý národ, který Slavíka bemezně obdivuje jako svůj národní poklad, není bohužel vůbec příznivá.

A právě proto, že za svoji dlouholetou kariéru si získal Gott bezpočet příznivců a fanoušků, se rozhodl k nim promluvit nejen skrze média, ale i sám, přes své oficiální facebookové stránky.

„Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, který se týká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli se mi vrátila rakovina a jestli podstupuji léčbu. Abych předešel spekulacím, rozhodl jsem se na jejich dotaz odpovědět a cítím potřebu sdělit svou situaci i vám. Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému týmu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mých nejbližších,“ začíná Gott slovy, která pro něj jistě nebylo snadné napsat.

„Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ připomíná mimo jiné znovu zpěvák svůj první boj s vážnou nemocí.

„Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny. Právě dokončuji svou autobiografii, která nakonec vyjde až zpočátku jara příštího roku. Před pár dny jsme dotočili záběry pro celovečerní dokumentární film o mém životě a přidávám i fotografii, která vznikla při natáčení... Váš Karel,“ prozradil Gott své plány, které dávají fanouškům další naději, že žijící legenda se kvůli nejtěžšímu životnímu boji rozhodně nehodlá vzdát své dlouholeté kariéry.

VIDEO: Gott přiznal akutní leukémii! A Postránecký posmrtně dostane prestižní cenu

Video
délka: 02:22

Gott přiznal akutní leukémii! A Postránecký posmrtně dostane prestižní cenu Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
46 fotografií