„Tak to je teda děsivé probuzení! Totální šok! Už dlouho se něco proslýchalo a já tomu nechtěl věřit. Teď je to černé na bílém. Karle, myslím na Tebe a moc,“ hlesl brzy po ránu Jan Adam, Gottův bývalý tajemník a jeho dvorní archivář. „A držím palce. Vždycky jsi byl, jsi a budeš absolutní vítěz. Věřím, že opět vyhraješ! Vím to!,“ dodal jedním dechem slova podpory. Ty znějí ze všech stran, od přátel, od kolegů, od milionů fanoušků. 

Stejně zdrcená je ze smutné zprávy o Gottově nemoci i zpěvačka Leona Machálková (52). „S pokorou a dojetím sleduji statečný zápas s nemocí námi všemi obdivovaného a milovaného Karla... U nás v rodině moc dobře víme, jak nelehký boj to je. Absolutně doufáme, že se vše zase v dobré obrátí. Posíláme s Arturem tuny energie... máme tě moc rádi, Karle,“ popřála Gottovi vše dobré v těžkém boji, a zároveň připomněla, že její životní partner Bořek Šípek (†66), se kterým má syna Artura (16), svůj náročný boj s rakovinou slinivky před více než třemi lety prohrál.

„Zrovna takovej frajer?! To je nespravedlivý,“ zareragoval pro eXtra.cz na smutné zvěsti herec Jiří Krampol (81). „Nedá se nic dělat, musí se stát zázrak. Karel tu bestii musí porazit,“ dodal Jirka, který má také svých starostí dost, jelikož jeho manželka Hanka je v léčebně kvůli závislosti na cigaretách.

„Milý náš Kájo, děkujeme za otevřenost... moc na Vás myslím a modlím se za Vaše uzdravení. Hodně sil Vám i celé rodině. Mám Vás ráda. S úćtou a láskou, M.,“ napsala na instagramu Monika Absolonová  (42), která se se Slavíkem nejednou setkala na jednom pódiu.

Gott o děsivé nemoci promluvil pro Blesk. Fanouškům, kteří se stále více ptali po tom, co se děje se Slavíkem, se rozhodl říci pravdu. A to i přesto, že je velmi krutá. „Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ řekl Blesku Karel Gott. 

„Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii,“ přiznal Blesku Slavík, který před vypuknutím nemoci dojížděl na pravidelné výměny krve na hematologii. Nyní podstupuje ambulantní péči a pravidelné důkladné kontroly celkového zdravotního stavu. Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

VIDEO: Gott přiznal akutní leukémii! A Postránecký posmrtně dostane prestižní cenu

Video
délka: 02:22

Gott přiznal akutní leukemii! A Postránecký posmrtně dostane prestižní cenu. Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
43 fotografií