„Snad denně si kladu otázku, jak to ty naše prabáby všechno zvládaly bez teplé vody z kohoutku, pračky, sušičky, papírových plen, vlhčených ubrousků, jídla ve skleničkách, video chůviček, houpátek, sedátek, kaváren s dětským koutkem… a ohrádek, díky kterým se člověk může jít důstojně vyčůrat, a dítě zatím nebude páchat sebevraždu?! Byly a jsou to pro mě hrdinky,“ svěřila se rusovlasá herečka na instagramu a nejspíš ani netušila, jaké pobouření, alespoň u některých žen, nevinná fotka malé Emmičky v ohrádce vyvolá.

Jak se říká, nenajde se člověk ten, aby se zalíbil lidem všem, a překvapená Michaela Maurerová se o tom právě přesvědčila na vlastní kůži. Pro jakousi dámu byla „klícka“ na dítko naprosto nestravitelným soustem, možná ji tak pobouřil nepochybně s nadsázkou použitý hashtag „ohradník pro Emmíka“, každopádně svou nespokojenost dala Maurerové jaksepatří najevo. „Ohrádku jsem na syna neměla ani já a přijde mi to naprostá hovadina,“ napsala herečce ostře. Další si přisadila, že ohrádka by podle ní měla být kolem nebezpečných věcí, například kamen nebo schodů, ne kolem dítěte. „No vidíte, a já to považuju v našem bytě za nezbytnost,“ reagovala Maurerová, kterou si diváci zamilovali jako ztřeštěnou kadeřnici Digi z nekonečného seriálu Ulice. Další maminky s ní ale souhlasily. Malá Emmička, stejně jako jiné děti batolecího věku, je totiž podle všeho velice živé dítko, a proto její maminka rozhodně ocení chvilku klidu a možnost odejít například ke dveřím, když někdo zvoní.

Koneckonců i ona komoda, u které roztomilá Emma „pózuje“, musí mít zalepené úchyty, jelikož ji podle hereččiných slov používala jako žebřík. Také na ohrádce podle Maurerové není nic pro dítko dehonestujícího, naopak jde o bezpečnostní opatření. „Co jsem tak zjistil, většina rodičů bere ohrádku na úroveň týrání. My jsme se ženou jednoznačně pro,“ reagoval ale například (a naštěstí) jeden muž.

VIDEO: Michaela Maurerová: První pusa byla ve školce! Měla jsem z ní opary!
Video
délka: 00:27.31

Michaela Maurerová: První pusa byla ve školce! Měla jsem z ní opary! Kristýna Léblová, Jan Jedlička

Fotogalerie
68 fotografií