Slavný swingař se z hrůzné zvěsti málem zhroutil. „Volal mu to kamarád kapelník a Laďovi se udělalo zle, když to slyšel. Strašně ho to sebralo,“ svěřila se Aha! zpěvákova manželka Milada Kerndlová. „Zapálil jsem za něj svíčku a modlím se. Neznal jsem hodnějšího člověka. Spolu jsme začínali v branži,“ řekl Aha! včera večer Kerndl.

Vrah si vyčíhal okamžik, kdy senior přišel do své přízemní garsonky z návštěvy kamarádky z horního patra. „Přeskočil zábradlí, zazvonil a uvnitř bytu jej pak bez milosti zavraždil,“ řekl Aha! kriminalista Luděk Blahák. Svou oběť ubil ranami do hlavy. Policisté neřekli, zda pěstmi, nebo nějakým tupým nástrojem.

Dopaden za dva dny

Násilníka, který šel jako hyena cíleně krást mezi seniory a invalidní stařečky, dopadli kriminalisté za pouhé dva dny. „Z bytu ukradl televizor a mobil. Ten ještě stačil před zatčením udat za pár stovek v zastavárně,“ doplnil kriminalista. Penzion pro staré lidi obchází i dva dny po vraždě hrůza. „Starý pán byl hrozně milý, takový věchýtek. Slušný a tichý,“ prozradily Aha! sousedky. „Jak může být někdo taková hyena a zaútočit na bezbranného stařečka?“ shodly se.

Díky DNA

Detektivové muže čapli díky získané DNA z místa činu. Do databáze se totiž dostal za dřívější krádeže a násilí. Pomohly i záznamy z kamer na zdech domova důchodců. Vrahovi, který se k činu doznal, hrozí 20 let vězení, případně i doživotí.

Učil Kerndla i Gottovy muzikanty

Obětí otřesné vraždy je podle zdroje Aha! známý brněnský muzikant Jaroslav V. Hráč na klávesy, trumpetu, harmoniku a bicí svoji vlastní hudební skupinu založil již v roce 1966. V jeho kapele hrál v roce 1968 jazzový zpěvák Laďa Kerndl či kontrabasista Vincenc Kummer, jenž později vystupoval s kapelou Karla Gotta.

Rady pro seniory, jak se nestat obětí trestného činu

(zdroj: Policie ČR)

1. Nikoho nepouštějte do domu ani bytu!

2. Nikdy neotevírejte dveře, nevíte-li jistě, kdo je za nimi!

3. Nechte si vždy prokázat totožnost osoby a telefonicky si ji ověřte.

4. Pořiďte si kukátko, které vám umožní návštěvníka si prohlédnout!

5. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené.

6. Udržujte dobré vztahy se sousedy v domě – napište si jejich telefonní čísla.

7. Pokud vám cizí osoba přináší zprávu, raději si to telefonicky ověřte.

VIDEO: Tereza Kerndlová: Maminka je skvělá, překonala rakovinu a zhubla 17 kilo.

Video
délka: 01:56.32

Tereza Kerndlová: Maminka je skvělá, překonala rakovinu a zhubla 17 kilo. Adam Balažovič/bpž


Fotogalerie
29 fotografií