Divákům je Postránecký sice známý z řady rolí včetně Michala v nezapomenutelné komedii S tebou mě baví svět, ovšem exceloval také v dabingu. Dlouhá léta byl dvorním dabérem Tima Allena (65) ze seriálu Kutil Tim či snímku Santa Clause či Dustina Hoffmana (81). Za dabingovou roli Jojo Pytláka (hrál ho Jacques Villeret) ve filmu Zločin v ráji si pak dokonce v roce 2005 odnesl také Cenu Františka Filipovského.  

Ovšem ocenění za celoživotní mistrovství v dabingu za života neobdržel. Nyní ale ředitel Herecké asociace Ondřej Kepka prozradil, že ji měl získat právě letos v září. „Zpráva o jeho skonu mě osobně velice silně zasáhla nejen proto, že jsem Václavovým pokračovatelem v pozici prezidenta Herecké asociace, ale i proto, že jsme byli domluveni, že spolu natočíme krátký pozdrav, kdyby náhodou nemohl osobně převzít Cenu za celoživotní mistrovství v dabingu, kterou měl obdržet v září na 25. ročníku Cen Františka Filipovského,“ prozradil na facebooku Kepka, který přitom na konci dubna pochoval také strýce Jaroslava Kepku (†83) známého z pohádky Rumplcimprcampr.

„Václavovi ta cena samozřejmě patří, ale bohužel už ji sám nebude moci převzít,“ posteskl si představitel Honzíka z Arabely s tím, že Václav ji obdrží alespoň posmrtně. Kromě toho na zesnulého kolegu mile zavzpomínal a poslal mu vzkaz do nebe. 

„Byl vynikající vypravěč, a tak už vidím, jak se všichni v tom symbolickém hereckém nebi těší, že mezi legendy českého herectví přijde velký vypravěč, člověk, který nezkazí žádnou legraci, a jak si vyslechnou nějakou dokonalou historku či vtip. Vašku, díky,“ napsal mimo jiné na sociální síti a vyzdvihl také fakt, že Postránecký dokázal zářit v komediálních i vážnějších rolích, byl tak všestranný a v podstatě nenahraditelný. 

VIDEO: Postránecký o své nemoci nerad mluvil: Nechci se skrývat, čelím tomu!

Video
délka: 00:36.61

Přiznání Václava Postráneckého (74): Boj s vážnou nemocí! Nechci se skrývat, čelím tomu. Tereza Kühnelová

Fotogalerie
62 fotografií