Přitom spolu telefonovali v době, kdy už o blížící se pohromě věděla. „Vláďa mi tak jednou za měsíc volá a pravidelně mi posílá z Kanady pár tisíc na přilepšenou. Nevím, jak bych to bez jeho pomoci zvládala!“ vyzdvihuje kolegu. „Volal mi i mezi svátky a mluvil tak hezky... Měl radost, že mě slyší, a já neměla to srdce mu kazit náladu a zatěžovat ho svými problémy,“ svěřila Blesku bývalá herečka, která žije jen z invalidního důchodu.

 

Pomůže i Kačer

„S Vláďou máme krásné přátelství. Kdykoli přijede, tak se setkáváme, mám ho moc ráda. Ještě s Honzou Kačerem jsme taková trojka přátel,“ odhalila paní Ivana. Blesk proto kontaktoval režiséra Kačera. „Vůbec jsem netušil, že je na tom Ivanka tak špatně... Okamžitě se spojím s Vladimírem! On ji má moc rád a měl by vědět, co se tu děje,“ pronesl šokovaně Jan Kačer s tím, že je dobře, že Blesk k takovým případům není lhostejný.

Jak Vladimír Pucholt zareaguje? Na koho se mohou obrátit lidé, kteří se ocitli v podobně zoufalé situaci jako paní Ivana? Čtěte Blesk dál, budeme případ Hanky ze Starců na chmelu bedlivě sledovat!

Milenci s pohnutým osudem

Vladimír Pucholt a Ivana Pavlová, později provdaná Hoblová, ztvárnili v roce 1964 v prvním českém filmovém muzikálu Starci na chmelu Filipa a Hanku, o nichž se všichni domnívají, že jsou milenci, což se jim oba marně snaží vymluvit...

Pro tehdy teprve 17letou Ivanu to byla její první a zároveň poslední velká filmová role. O tři roky později na ni v divadle spadla kulisa a od té doby se potýká se značnými zdravotními komplikacemi. Vladimír zase v roce 1968 emigroval do Anglie a vzdal se herectví. Štěstí zkusil v medicíně, kterou také úspěšně dostudoval.

V Anglii ale nezůstal a v roce 1981 odešel s manželkou Rosemary a dětmi Camillou (42, fotografka) a Lyndseyem (41, pilot) do Kanady. V Torontu se za čas stal primářem neonatologického oddělení a zároveň si otevřel ve svém domě vlastní pediatrickou ordinaci.

 

Vystěhovat se má do konce února. Důvod? Peníze!

O tom, že má do konce února opustit byt na pražském Barrandově, ve kterém žije 11 let, se paní Ivana dozvěděla krátce před Vánoci. „Přišla ke mně majitelka bytu, paní Liliana, a oznámila mi, že se budu muset odstěhovat! Asi chce zvednout nájem a tuší, že bych na to neměla...,“ krčí paní Ivana rameny.

Konkrétnější zdůvodnění pro stěhování nikdy neobdržela. Přitom díky finanční podpoře sousedů a kolegy Pucholta nájem vždy platila včas! „Všechny své blízké a kamarády mám tady, jsme tu skvělá parta. Sousedi mi často nosí i jídlo, jsou na mě moc hodní...“ brečí herečka.

Fotogalerie
29 fotografií