Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Bublinkovou fólii nevyhazujte. V těchto nečekaných situacích ji skvěle využijete!

/
 • (istock.cz)
  6. dubna 2024 ● 05:00

  Přišly vám domů balíčky a zboží bylo zabalené v mnoha bublinkových fóliích? Rozhodně by pak neměly skončit v koši. Známe totiž skvělé tipy, které vás přesvědčí, že mají ještě spoustu chytrého využití…

 • 1.

  Ochrání spoustu dalších věcí

  fólie
  Autor: istock.cz

  Když už vám fólie ochránila zboží, které vám přišlo, proč si ji nenechat pro případ, že byste chtěli vy zas něco poslat nebo třeba stěhovat? A určitě byste si nepřáli, abyste během přepravy o oblíbené hrníčky či talířky přišli. Stačí ji dát mezi jednotlivé kusy nádobí. Větší kusy zas skvěle poslouží při stěhování nábytku. Ochráníte ho před odřeninami a škrábanci. 

   

 • 2.

  Ochrana rostlin před mrazy

  fólie
  Autor: istock.cz

  Ochráníte si také velmi dobře rostliny a stromy na zahradě, které jsou náchylné ke zmrznutí. Snadno tak můžete před zimou obalit květníky nebo i samotné kmínky stromků. Vše zůstane hezky v teple.

 • 3.

  Izolace oken

  fólie
  Autor: istock.cz

  Pokud máte třeba na chalupě stará okna, která moc netěsní, a nemáte peníze na výměnu, existuje provizorní řešení. Nemusíte za každou cenu snášet chladný vzduch, který profukuje. Za pomoci bublinkové fólie vyrobíte izolační vrstvu, díky které vám bude tepleji a něco i ušetříte za topení. Jednoduše si vystříhejte kusy bublinkové fólie podle velikosti okenní tabule a nalepte je izolační páskou zevnitř na okna.

 • 4.

  Už žádné protivné škrábání skla

  fólie
  Autor: istock.cz

  A ještě jeden skvělý tip na zimní období. Škrábání čelního skla u auta nemá rád snad žádný řidič. A tak proč si neušetřit čas a nervy? Vystelte po opuštění auta čelní sklo bublinkovou fólií. A máte ráno po starostech. Zabrání skvěle namrznutí.

 • 5.

  Konec puchýřů a mozolů

  fólie
  Autor: istock.cz

  Určitě se vám také někdy stalo, že jste si při práci na zahradě přivodili malé a dost nepříjemné zranění v podobě mozolů a puchýřů. Tomu se dá ale lehko předejít. Stačí, když násadu od lopaty, koštěte či hrábí obalíte bublinkovou fólií, a žádná bolestivá místa na rukou vám už nevzniknou. 

 • 6.

  Pohodlí kdykoli a kdekoli

  fólie
  Autor: istock.cz

  Chcete si někde venku sednout, ale bojíte se ušpinění oděvu? Nebo jen nechcete sedět na tvrdém či studeném? I v těchto případech vás skvěle zachrání bublinková fólie. Větší kus párkrát přehněte a praktický podsedák je na světě. Proto si fólii určitě nezapomeňte přibalit s sebou na cesty.

 • 7.

  Vychytávka do lednice

  fólie
  Autor: istock.cz

  Pokud chcete předejít tomu, že se různé druhy ovoce a zeleniny v šuplíku otlačí,  vystelte ho fólií a vše je vyřešeno. Potraviny budou v lepší kondici a nebudete řešit případné znečištění. A kdykoli ji můžete vyměnit za nový čistý kus.

 • 8.

  Proti stresu

  fólie
  Autor: istock.cz

  Možná si také praskání bublinek nemůžete nikdy odpustit. Je to tak uklidňující! Je dokonce prověřeno, že čím více bublinek vymačkáte, tím lepší náladu si navodíte. A klidně vymačkávání bublinek můžete pojmout jako novou rodinnou zábavu. A třeba si zasoutěžit, kdo z vás jich dá na nějaký časový úsek víc. Určitě se všichni skvěle pobavíte. 

Články odjinud

Dnešní horoskopy