Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Prací prostředky se nehodí jen na špinavé oblečení. Kde je ještě skvěle využijete?

/
 • (istock.cz)
  23. srpna 2023 ● 06:00

  Prací prášek má doma asi každý. Někdo v podobě kapslí, jiný na bázi gelu a další jako běžný sypký prášek. Můžete ho ale využít i jiným způsobem než jen v pračce. Při jakých situacích vás zachrání?

 • 1.

  Čištění koberců

  Autor: istock.cz

  Pořádně špinavý koberec zažila nejspíš každá z vás, zvlášť pokud máte doma malé děti. Už ale nemusíte utrácet peníze za profesionální čištění, bude vám stačit jen gel na praní a kartáč s tvrdými štětinami (nejlépe s dlouhou násadou, abyste nemusela lézt po kolenou). A můžete jít na věc. Na každou skvrnu zvlášť nalijte trochu gelu a nechte ho pár minut působit. Pak vezměte kartáč a kbelík s horkou vodou a začněte s drhnutím.

  Naše rada: Nejprve důkladně vyčistěte každou skvrnu a pak se pusťte do celého koberce, aby na něm nezůstaly viditelné skvrny jiného odstínu.

 • 2.

  Mytí nádobí

  Autor: istock.cz

  Došel vám jar na nádobí? Využijte prací prášek (nejlépe ten pro děti, bude totiž citlivější k vaší pokožce, tedy pokud se rozhodnete mýt ručně a bez rukavic). Naneste trochu prášku na houbičku a myjte nádobí běžným způsobem, jakým jste zvyklá.

 • 3.

  Úklid koupelny a toalety

  Autor: istock.cz

  Prací prášek si perfektně poradí i se špinavou koupelnou nebo toaletou. Rozpusťte trochu prášku nebo gelu v horké vodě a začněte s čištěním a leštěním úplně stejně, jako byste používala běžný čisticí prostředek určený právě pro koupelnu a toaletu.

 • 4.

  Čištění šperků

  Autor: istock.cz

  Jak na to? Stačí zašlé šperky na pár minut ponořit do misky s rozpuštěným pracím práškem (ideálně gelovým) a pak je jemně vyčistit zubním kartáčkem.

 • 5.

  Provoněné skříně

  Autor: istock.cz

  Pokud ve skříni pravidelně nevětráte a některé kousky oblečení v ní necháváte ležet celé měsíce, můžou být lehce cítit zatuchlinou. Není ale nic jednoduššího než nasypat na misku do skříně právě prací prášek. Oblečení bude brzy vonět přesně tak, jako byste ho právě vytáhla z pračky.

  Naše rada: Prací prášek nasypte do látkových sáčků (stejně poslouží třeba i ponožka), aby se vůně krásně rozprostřela a prášek zároveň zůstal na jednom místě. Pokud se rozhodnete využít gelové kapsle, nezapomeňte pod ně dát talířek. Časem by se z nich tekutina uvolnila a nenávratně by něco poškodila.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy