Středa 20. října 2021
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 19°C

Co všechno dokáže zubní pasta? 10 neobvyklých tipů, které musíte vyzkoušet!

/
 • (iStock)
  2. října 2021 ● 06:02

  Všichni používáme zubní pastu k čištění a bělení zubů. Ale zvládne toho mnohem víc, než byste vůbec čekali. Poznejte její další netradiční, ale užitečné schopnosti.

  Dostali jste se do situace, kdy nemáte například svůj oblíbený čisticí prostředek při ruce? Nebo zkrátka ten, co používáte, nefunguje tak, jak byste si přáli? Zkuste sáhnout po tubičce obyčejné zubní pasty. Poradíme vám, kde všude, kromě vašich úst, ji skvěle využijete.

   

 • 1.

  Načichlé prsty

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Trápí vás nepříjemný odér na rukou, který se vaší kůže drží po krájení cibule a česneku nebo porcování ryb? Stačí, když v načichlých prstech chvilku promnete trochu pasty a všechny nežádoucí pachy budou pryč!

 • 2.

  Trik proti zamlžování

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Problém se zamlžování nejrůznějších druhů brýlí a zrcadlem v koupelně jednoduše vyřeší zubní pasta. V tenké vrstvě potřete celou plochu, vyleštěte a opláchněte vodou. Příliš ale netlačte, brusné složky v zubní pastě by mohly čočky i zrcadlo poškrábat.

   

 • 3.

  Malé škrábance na displejích

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Pokud se na vašem mobilu či tabletu objevily menší nevzhledné škrábance, na pomoc si vezměte i v tomto případě obyčejnou pastu na zuby. Pastu jemně vmasírujte krouživými pohyby na poškrábaném místě. Poté otřete jen mírně navlhčeným hadříkem. Displej by měl být krásně vyleštěný.


 • 4.

  Skvrny na oblečení a stěně

   

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Přípravek na čistění zubů můžete také využít na něktěré skvrny na oblečení a na zdi. Pokud máte na svých šatech skvrny (např. od rtěnky nebo kávy), které se nevypraly, můžete na ně nanést pastu a třít tak dlouho, dokud flek nezmizí. Poté vyperte jako obvykle. Pasta si poradí i s počmáranými stěnami, které mají často na svědomí naše kreativní ratolesti. Než se pustíte do malování, vezměte do ruky malé množství pasty a naneste na hadřík či starý kartáček. Opatrně stěnu vyčistěte od pastelek a pak lehce opláchněte vodou.

 • 5.

  Staré šperky jako nové

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Zubní pasta si dokáže poradit také s vašimi zašlými šperky, což vám potvrdí i profesionální zlatníci. Naneste na šperky pastu a nechte ji působit do druhého dne a pak jemným hadříkem či kartáčkem vyčistěte a nakonec opláchněte. Budu jako nové a opět se budou krásně lesknout. Jen pozor na šperky s perlami. Raději tímto způsobem nečistěte, abrazivní složky v zubní pastě by je totiž mohly poškodit. Pomocí pasty můžete nablýskat také například stříbrné předměty či chromované vodovodní baterie.

 • 6.

  Usazené spáry

   

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Snad každou hospodyňku trápí občas usazeniny ve spárách v koupelně. Pokud nechcete opět sahat po dalším chemickém prostředku, vemte si na pomoc zubní pastu. Jen nezapomeňte, že pasta musí být bílá a bez mikrogranulek, abyste spáry nezničily. Ještě budete potřebovat starý nepotřebný kartáček (lepší měkkčí) a můžete se pustit do čistění. Poté důkladně otřete hadříkem či opláchněte.

 • 7.

  Připáleniny na žehličce

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Stala se vám malá nehoda při žehlení a máte připálenou plochu žehličky? Nenechte připáleniny více zapéct a hned je odstraňte. Na vychladlou plochu naneste trochu zubní pasty a jemnými krouživými pohyby připáleniny odstraňte. Celou žehlicí plochu opláchněte a můžete se zase pustit do žehlení.

 • 8.

  Špinavá guma na teniskách

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Nosíte ráda plátěné tenisky a vadí vám, jak je v bílé gumové části zažraná špína? Nezoufejte. I v tomto případě bude vaším skvělým pomocníkem zubní pasta, která tuto oblast vybělí. Naneste na starý zubní kartáček a špinavá místa vydrhněte. Po opláchnutí budou jako nové.

 • 9.

  Špinavé nehty bez lesku

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Zubní pasta nemusí pomáhat jen při čistění zubů nebo v domácnosti. Poradí si i se zašpiněnými, zažloutlými a matnými nehty bez lesku. Když je jednou za čas vyčistíte pomocí kartáčku a trošky zubní pasty, vaše nehty budou hned silnější a zářivější. Pasta si poradí i se zbytky barevného laku, který neodstranil odlakovač.

 • 10.

  
Kožní problémy

  Nezvyklé použití zubní pasty
  Autor: iStock

  Trápí vás často opary nebo akné? Ne vždy je potřeba investovat do drahých produktů. Naneste před spaním na boláček na rtu nebo zanícený pupínek tenkou vrstvu pasty. Oba nepříjemné kožní projevy hezky vyuší a rychleji zahojí. Stejným způsobem ji můžete použít i v případě, že vás štípne nějaký nepříjemný hmyz - komár či vosa. Blahodárně působí i na puchýře. Zubní pasta dokáže totiž zmírnit otok a zklidnit pokožku.

   

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy