Úterý 24. května 2022
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Zataženo, déšť 20°C

Co dělat, když smrdí odpad? Vyzkoušejte osvědčené triky!

/
 • (istock.cz)
  19. ledna 2022 ● 06:00

  Zapáchající odpad v domácnosti dokáže znepříjemnit život, přitom existuje hned několik snadných řešení, jak dát vše do pořádku. Pokud vám pomalu odtéká odpad ve vaně, sprše či umyvadle, anebo cítíte zápach ze dřezu, na vině jsou nejčastěji zbytky jídla, vlasů, mýdla a další nečistoty, které odpad ucpaly. A jak se s tím vypořádat?

   

 • 1.

  Bez chemie

  Autor: istock.cz

  Pokud cítíte zápach z odpadu v koupelně nebo dřezu, zkuste se ho zbavit přírodní cestou. Vše, co budete potřebovat, najdete v kuchyni. Připravte si směs – smíchejte sáček jedlé sody, přidejte asi dvě deci octa a vše nasypte do odpadu. Nechte působit patnáct až dvacet minut a poté zalijte horkou vodou. Po celou dobu buďte opatrné, kdyby došlo k prudkému vychrlení nečistot. Ocet se sodou dokážou rozpustit mastnotu a usazeniny, které ve většině případů mohou být příčinou zápachu.

  Další možností je použití prášku do pečiva, který zalijete octem. Po tři čtvrtě hodině prolijte výlevku vroucí vodou. Pomáhá také nasypat do odpadu několik lžiček soli a následně propláchnout horkou vodou.

 • 2.

  Máte kolu?

  Autor: istock.cz

  Proti neutralizaci zápachu výborně funguje kola. Látky obsažené v tomto nápoji často udělají vůči smradlavému odtoku výbornou práci. Nechte tekutinu v odpadu přes noc a ráno propláchněte odpad vroucí vodou.

 • 3.

  Gumový zvon

  Autor: istock.cz

  Téhle vychytávce nikdy neodzvoní. Klasický gumový zvon je rychlá a efektivní pomoc, jak zatočit s ucpaným odpadem. V drogerii ho pořídíte jen za několik desítek korun. Ucpěte otvor špuntem, napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor, odšpuntujte a přiložte zvon tak, aby neunikal vzduch. Pumpováním vznikne podtlak, který trubky uvolní. Vodní vír je znamením, že odpad znovu funguje, jak má.

 • 4.

  Rychlí pomocníci

  Autor: istock.cz

  Jestli vás zápach z odpadu s železnou pravidelností deptá, zatočte s ním pomocí chemického pročištění. Nejpoužívanějším čisticím prostředkem v našich domácnostech je „Krtek“. Krtek na čištění odpadů je velice účinná, ale agresivní chemikálie, kterou ale nelze použít na hliníkové potrubí.

 • 5.

  Funguje prevence

  Autor: istock.cz

  Pokud se ucpanému a zapáchajícímu odpadu chcete vyhnout, myslete na prevenci. V koupelně i kuchyni používejte sítko a pravidelně odpady čistěte.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy