Koupelna, to už zdaleka nemusejí být jen keramické obklady a dlažba. Nabídka alternativních povrchů je široká, ať už je řeč o praktických stěrkách nebo speciálních barvách odolávajících vlhkosti, kterou můžete aplikovat na stěny, jež nepřicházejí do přímého kontaktu s vodou.

Pokud se přesto rozhodne pro keramickou klasiku, obklady zdaleka nemusíte vybírat jen ve tvaru obdélníku či čtverce. Dnes máte na výběr z mnoha formátů, aktuálně in jsou zejména šestiúhelníky nebo rybí šupina.

Fotogalerie
38 fotografií

Stejně pestrá je škála koupelnového nábytku. Uzavřené regály i otevřené police, stoly pro umyvadla na desku, hladké povrchy i surová krása dřeva, tvary a designy pro všechny myslitelné styly. Ať už milujete retro, venkovský, industriál, Skandinávii nebo glamour...

Baterie, to už není jen chrom, můžete volit mezi vzhledem mosazi, mědi, niklu nebo černým lakem. A to zdaleka není vše. Ať už chcete moderní nebo historizující vzhled, nabídka je opravdu široká.

Jen nazapomeňte, aby nakonec vše hezky ladilo a pokud se rozhodnete pro mix stylů, postupujte obezřetně. V každém případě je dobré udělat si tzv. moodboard, tedy jakousi koláž zahrnující zvolené prvky a tvary (vystřižené třeba z katalogů), stejně jako barvy a materiály. Už na základě této pomůcky poznáte, zda k sobě vše sedí.