Pokud řešíte způsob vytápění interiéru a záleží vám na designu, pak můžete zvolit podlahové topení, které nijak neruší dojem z místnosti. Pokud z nějakého důvodu tento způsob vytápění nechcete nebo nemůžete mít, nemusíte rezignovat. Ani radiátor nemusí váš domov hyzdit a najde se řešení pro každý styl interiéru.

Velká nabídka designových řešení je zejména v oblasti vertikálních žebříkových a deskových otopných těles. Většinou se používají pro vytápění koupelen, ale nemusíte se za ně stydět v jakékoli místnosti svého bytu či domu. Většina těchto výrobků je uzpůsobena jak k použití v rámci centrálního teplovodního vytápění, tak k použití jako solitérního topení na elektřinu.

 

Fotogalerie
25 fotografií

Horizontální tělesa bývají většinou určena k teplovodnímu vytápění. Nehovoříme samozřejmě o speciální kategorii, kterou jsou infrapanely určené k vytápění výhradně elektřinou. Ale o těch zase někdy příště.

Půvaby minulosti

Vedle moderního designu najdete v obou skupinách produktů také retro vzhled, který se hodí jak do historických interiérů, tak do bydlení zařízeného třeba ve venkovském stylu. Mimořádně půvabné jsou zejména zdobené litinové radiátory, které svým tvarem připomínají klasické radiátory, na něž jsme zvyklí třeba z panelových domů. Tyto kousky se však pyšní propracovanějším vzhledem a inspirací jsou jim spíše radiátory z druhé poloviny 19. a počátku 20. století.

Kam sáhnout?

Skvělý poměr cena/design/kvalita nabízejí radiátory českého výrobce ISAN nebo značky Terma. Jednoduchá moderní otopná tělesa – a to jak horizontální, tak vertikální – najdete také v nabídce společnosti Korado, konkrétně pod názvy Koratherm a Koralux. Švýcarskou kvalitu hledejte u značky Zehnder. Exkluzivní kousky s top designem nabízí česká značka Tomton nebo italské Viadurini, krásné litinové radiátory s retro vzhledem vyrábí rovněž tuzemská firma Laurens.