V ložnici trávíme třetinu života i více. Stojí tedy za to věnovat jí dostatek pozornosti, ať už z pohledu designu či materiálů.

V ložnici se snažte o maximum nezávadných přírodních materiálů, ať už na podlaze, nábytku či doplňcích. Ideální krytinou je dřevo, rám postele si zaslouží masiv, případně kov. Textilie volte bavlněné, lněné či vlněné. Pokud se rozhodnete prostor zútulnit kobercem, sáhněte po sisalu, jutě nebo opět vlně. Nezapomínejte na kvalitní osvětlení se správnou barevností zdrojů. Večer před spaním je optimální svítit teplým žlutým světlem umístěným ve výšce očí nebo níž.

Fotogalerie
39 fotografií

Styl

Co se týče designu, je to jen na vás. Trendy jsou opravdu rozmanité a pestré, takže si vyberou jak milovníci rustikálních tvarů a romantických ladění, jako jsou např. zámecký styl či styl Provence, tak fanoušci retra, rozevlátí bohémové nebo vyznavači moderních minimalistických stylů. Nebojte se ani styly kombinovat. Skandinávský s prvky boho, industriální s opulentní elegancí. Zkrátka, vybírejte tak, abyste se v místnosti cítili příjemně a aby nic nebránilo vašemu plnohodnotnému odpočinku. 

Barevnost

V ložnici se doporučuje spíše tlumená barevnost a chladivé tóny, je to však věc osobních preferencí. Pokud se cítíte pohodlně v objetí barev babího léta nebo dáváte přednost pestrobarevné extravaganci, je to jen na vás. Bílá v ložnici působí velmi svěže, hřejivé tóny přírodního dřeva dělají útulný domov, tmavé odstíny prostor uzemní a dodají mu eleganci. Růžová, krémová a světle modrá zase patří neodmyslitelně k romantickému ladění. 

Vybíráte vybavení do ložnice? Vyzkoušejte náš Bazar Blesk a ušetříte!