Také jste nadšená, jak je prádlo ze sušičky krásně nadýchané a že většinou není potřeba ho žehlit? Ale mrzí vás, že nevoní tak, jako když jste ho vyndala z pračky? Řešením bohužel není použití voňavé aviváže při praní. Většina výrobců a techniků sušiček ji jasně nedoporučuje. Důvodem je, že zbytky aviváže mohou sušičku postupně zanášet, a spotřebiči tak zkrátíte jeho životnost. 

Co tedy s tím? Nejlepší je, když si pořídíte vůně, které jsou určeny speciálně do sušičky. Nejpoužívanější formou jsou vonné ubrousky, které dnes už seženete skoro v každé drogerii. Vaše oblečení nejen hezky provoní, ale také zbaví statické elektřiny. Cena je ale vyšší, aroma dost intenzivní a každý ubrousek lze použít pouze jednou, což není zrovna moc ekologické. Takže pokud chcete ulevit přírodě i peněžence, vyrobte si doma ubrousky vlastní. Není to nic složitého. A jejich výhodou je, že je můžete používat opakovaně a vybrat si takovou vůni, kterou máte ráda. Podívejte se na náš postup:

Budete potřebovat:

  • bavlněnou látku nebo plátno, které nastříháte na rozměr cca 10 × 10 cm
  • vinný ocet
  • esenciální olej
  • skleněnou uzavíratelnou dózu
  • snítky vřesu

Jak na to?

Nastříhané čtverečky látky ( ideální je třeba kus starého povlečení) je dobré  trochu zapošít, aby se dál nepáraly. Poté naložte snítky vřesu do octa a nechte je přes noc vylouhovat. Další den roztok přeceďte přes jemné sítko a k vřesovému octu přidejte několik kapek vonného oleje, který máte ráda (cca 10 kapek na 100 ml octa). Až budete s výsledným aroma spokojena, přelijte směs do uzavíratelné dózy. Do vonné směsi pak naložte nastříhané ubrousky. Nádobu uzavřete a nechte je dobře nasáknout. Na jednu várku prádla vám bude stačit jeden ubrousek, který spolu s prádlem vhodíte do bubnu sušičky. Až všechny vypotřebujete, můžete je po vysušení uložit zpět do dózy a znovu nechat nasáknout voňavým octem. Ten působí antibakteriálně a dezinfikuje nejen prádlo, ale i sušičku. Vůně navíc můžete libovolně měnit.