Kdy se bude vysílat Big Brother 2023

TV Nova zatím neoznámila, kdy bude mít pokračování reality show Big Brother premiéru. Návrat soutěže ovšem plánuje v rámci podzimního vysílacího schématu. Big Brother tak poběží ve stejnou dobu jako MasterChef či Love Island Česko & Slovensko.

Soutěžící v Big Brother 2023

Ani o soutěžících se zatím nic neví. Nova oznámila začátek castingu na nové soutěžící v červnu 2023. Jedinou podmínkou, kterou musí zájemci splnit, je přitom minimální věk 18 let. Jasno přitom není ani o tom, kolik soutěžících bude Big Brother 2023 mít.

Zatím jediná řada soutěže, která proběhla v roce 2005 se na začátku soutěže v domě objevilo 13 soutěžících. Další čtyři do domu přišli v průběhu soutěže. Ve světě jsou pak běžné počty od 10 do 16 soutěžících.

Co je Big Brother

Reality show Big Brother má původ v Nizozemsku, kde se první řada vysílala již v roce 1999. Základní myšlenka je přitom jednoduchá. Skupina soutěžících je na několik měsíců zavřena do domu, kde nemají žádný kontakt s okolním světem. Celou dobu jim přitom produkce prostřednictvím hlasu Velkého bratra zadává různé úkoly.

V prvních sériích byli soutěžící zavření v domech jen se základní výbavou. V pozdějších sériích se ovšem stala standardem luxusní vila, kde mají soutěžící k dispozici vše od pohodlných obýváků po vířivky a sauny.

V Česku zatím jediná řada soutěže proběhla v roce 2005, jež se vysílala od konce srpna do poloviny prosince. V domě se tehdy na začátku soutěže sešlo třináct soutěžících. Další čtyři byli představeni v průběhu soutěže. Vítězem se po 113 dnech stal David Šín.

Na Slovensku formát poprvé vyzkoušela Markíza rovněž v roce 2005. I zde ovšem soutěž vydržela pouze jednu sezonu. Oproti české verzi do domu na začátku vstoupilo hned 16 soutěžících a další tři se přidali později. Zajímavé je, že mezi později příchozími byl i pozdější vítěz Richard Tkáč.

Fotogalerie
5 fotografií