Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Pavel, nebo Babiš: Koho budete volit? A kdo nakonec ovládne druhé kolo boje o Hrad

Autor: Matěj Hynek - 
18. ledna 2023
12:54

Česko je o krok blíž novému prezidentovi. Skončilo první kolo Českých prezidentských voleb 2023. Češi v něm podle očekávání novou hlavu státu nevybrali a za čtrnáct dní se tak bude v druhém kole rozhodovat mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem.

První kolo prezidentských voleb se ukázalo od prvního momentu soubojem dvou mužů - bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a generála ve výslužbě Petra Pavla. Třetí nejvážnější kandidátka Danuše Nerudová skončila s dvacetiprocentním odstupem za vedoucí dvojicí.

Anketa: Koho budete volit ve 2. kole prezidentských voleb 2023

Podělte se s ostatními v prezidentských anketách Blesk Zprávkoho plánujete volit v kole druhém.

Koho budete vy sami volit v 2. kole boje o Hrad? Hlasujte v naší anketě!

Petr Pavel

Bývalý náčelník generálního štábu platil za favorita českých prezidentských voleb v podstatě od chvíle, kdy začal o možnosti kandidatury uvažovat. V prvním kole nakonec urval přes 35,4 procent hlasů a do volebního finále tak jde z prvního místa. I v tom by měl přitom podle průzkumů mít velkou šanci na úspěch. Jako největšího favorita jej pak vidí sázkaři.

Andrej Babiš

Podle očekávání postoupil do druhého kola prezidentských voleb 2023 bývalý premiér Andrej Babiš. Ten v prvním kole získal 34,99 procenta a postoupil díky tomu z druhého místa. Ačkoli byl předseda hnutí ANO jedním z favoritů na postup do druhého kola, většina předvolebních průzkumů, stejně jako sázkové kanceláře, jej ovšem vidí jako outsidera druhého kola.

 

Volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023

Vypadl vám favorit v prvním kole a nevíte, koho podpořit ve druhém kole? Vyzkoušejte si volební kalkulačku, kterou Blesk Zprávy připravili dohromady se sdružením KohoVolit.cz a zjistěte, zda se více shodujete s programem Petra Pavla nebo Andreje Babiše.

Video  Politolog o superdebatě Blesku: „Hříchy kandidátů“ a střet Nerudové a Pavla. O co přišel Babiš?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

JaNat ( 18. ledna 2023 22:15 )

Ufáčku, Josef II. taky mluvil lámavou češtinou a přesto to byl jeden z nejepších vládců, které jsme kdy měli a měli jsme i vládce, kteří neuměli ani slovo česky. On ten Pavel se přeceńuje a málokdo to vidí. Vadí mi, že krom vojenské kariéry nemá v ničem zkušenosti. To bude hodně drahý prezident, tolik poradců co bude potřebovat a stejně nebude schopen to pobrat, takže bude jen loutkou mocných a to je mnohem horší než blekota Babiš. Ale vol ho, já si pak v klidu sednu a budu se dívat jak se topí, háže vinu na jiné a ty tu v jiném nicku přijdeš a budeš na něj nadávat.

JaNat ( 18. ledna 2023 22:05 )

Babiš není nervově labilní, je impulzivní a nikdy jiný nebyl, takže vaše rozhodnutí najednou volit Pavla je trochu podivné. Maska Pavla vám více vyhovuje. A co bude až tu masku ztratí? Jako voják je cvičený se ovládat, ale bude se ovládat i jako prezident? Já pochybuji. Ale jo, volte ho, pak tu ale nebrečte.

UFO1 ( 15. ledna 2023 07:05 )

Agenti stb,kgb neposlouchají rozkazy?

UFO1 ( 15. ledna 2023 07:03 )

Volit je právo, rozhodnutí mezi 1.členem KSČ, český mluvícím a 2.členem KSČ, česky nemluvícim, se záznamem STB= jasná 1

nespokojeny ( 14. ledna 2023 20:26 )

Těžká volba pro voliče, kterým v 1.kole tzv. propadl hlas. Nerudová bohužel nepostoupila.
Já agenta komunistů a následně NATO (USA) volit nebudu.
Je to voják. Hra na vojáky je moc nebezpečná a drahá. Voják je nastaven jen na příkazy. Odkud rozkazy přijdou z USA nebo z Ruska. Pro ČR vždy špatně.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa