Blíženci
Autor: CNC

Lidé narození 18. června jsou Blíženci.  


Svátek slaví Milan

  • Ženský protějšek: Milena 
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Míla, Milánek, Milda
  • Původ: Jméno Milan je jihoslovanského původu. Vzniklo ze slov „milý“ nebo „milovaný“. 
  • Povaha: Milanové jsou velmi silné osobnosti. Mají spoustu energie. Občas bývají vzteklí a despotičtí.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro muže narozené ve znameníRaka, Vodnáře a Blíženců.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Den udržitelné gastronomie

Den udržitelné gastronomie zdůrazňuje potřebu zaměřit pozornost světa na důležitou roli, kterou stravování a potraviny představují. OSN zavedla tento mezinárodní den, aby se připomnělo, že gastronomie je součástí kultury a souvisí s přírodní i kulturní rozmanitostí světa. Všechny kultury a národy se mohou podílet na jejím udržitelném rozvoji

Udržitelná gastronomie souvisí zejména s udržitelným rozvojem zemědělství, bezpečností potravin, dostupnou výživou, udržitelnou produkcí potravin a zachováním biodiverzity. Součástí programu je například označení potravin etiketou se zemí původu. Potraviny, které nesou certifikaci svojí země původu, představují ekonomický i sociální přínos zejména pro venkovské oblasti. Registrace lokální značky přináší nejen ekonomické zisky. Producenti a zpracovatelé se snaží, aby byly výrobky dobré kvality, propagují je a chrání jejich označení původu.

Produkty s označením původu se odlišují specifickými vlastnostmi, výbornou kvalitou nebo skvělou pověstí. To jim dává na trhu přidanou hodnotu. OSN se snaží podporovat také místní produkci a propaguje nakupování u lokálních výrobců.

Psalo se 18. června před rokem: