Lev
Autor: CNC

Lidé narození 14. srpna jsou Lvi.  


Svátek slaví Alan 

  • Mužský protějšek: Alena 
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Alánek, Alda, Ali, Ála
  • Původ: Jméno Alan nemá zcela jasný původ. Uvádí se, že pochází z mužského jména Ian, které je keltského původu a znamená „svornost“ nebo „soulad“.
  • Povaha: Alanové jsou inteligentní, učenliví a ambiciózní. Jdou si za svými cíli. Kariéru upřednostňují před rodinou.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro muže narozené ve znamení:Berana, Kozoroha, Panny a Štíra.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Zhroucení Morandiho

mostu srpna 2018 došlo k neštěstí v italském Janově. Zřítil se zde dálniční most, pod jehož troskami zahynulo 43 lidí. K pádu došlo kvůli špatnému technickému stavu mostu a v Itálii vyvolal vlnu protestů, které upozorňovaly na špatný stav tamních veřejných staveb.

Neštěstí se stalo na mostě, který byl frekventovaným úsekem italské dálnice A10 a evropské cesty E80, den před italským státním svátkem. Mezi vozy, které se zřítily do údolí společně s troskami mostu, byl i kamion české společnosti, jeho řidič ovšem jako zázrakem přežil.

Oním řidičem byl Martin Kučera, který pád 30 metrů popsal tak, že jel a najednou byla tma a nebyla silnice. Z pádu si odnesl zlomený nos, čtyři žebra a propíchnutou plíci. S děsivým zážitkem se vyrovnal pomocí humoru. Uvedl například, že díky nehodě přestal kouřit.

Zbytky dálničního mostu v Janově odstřelili necelý rok po nehodě. Na jeho místě pak vyroste náhrada, která má připomínat oběti tragédie.

Psalo se 14. srpna před rokem: