Saúdskou Arábii ničí povodně: Vody spadlo jako za 8 let, poušť se změnila v řeku

Autor: mb - 
3. 11. 2015
15:08

Saúdskou Arábii postihly přívalové povodně, které už si vyžádaly nejméně 6 lidských životů. Za pouhé dva dny dopadlo na vyprahlou půdu tolik vody, co normálně naprší za osm let. Místní natočili video, jak se poušť mění na burácející řeku.

Do země nemilosrdně buší kroupy velikosti golfových míčků, mokrá půda se pomalu mění v bahno a následně v proudy vod, které zabíjejí několik lidí. Takovou scénu si jen málokdo dokáže představit v Saúdské Arábii, ale přesně tento jev zemi v Perském zálivu před pár dny postihl.

Kromě severní části Saúdské Arábie vydatný déšť zasáhl také území Iráku a Íránu, celkem v regionu v důsledku špatného počasí zahynulo již nejméně 19 lidí. Není to poprvé, co Saúdskou Arábii zasáhly zničující záplavy.

Třeba v roce 2009 město Džiddu na pobřeží Rudého moře postihly také tzv. přívalové povodně, které si vyžádaly 122 životů. Většina mrtvých byla uvězněna ve svém autě a jen bezmocně čekali na smrt. Ač se to může zdát překvapující, přívalové záplavy jsou typické pro suché pouštní oblasti. V dubnu tohoto roku postihly nejsušší poušť na naší planetě deště, které způsobily v poušti Atacama „tsunami“.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa