Marksová lituje vyhazovu Babiše a chyb ČSSD. Sněmovnu má za „žvanírnu“

Autor: simao - 
10. 7. 2017
10:30

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se kritiky mířené do vlastních řad nebojí. S rázností sobě vlastní připouští, že sociální demokraté udělali řadu obrovských marketingových chyb. Za jednu z nich označuje v rozhovoru pro ihned.cz „vyhazov kolegy Babiše z vlády“. A pouští se i do ministrů z ČSSD. Mluví o tom, že se pohádala s ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem.

Říjnové volby se kvapem blíží. Pohled na předvolební průzkumy však nemůže ČSSD těšit. Ztrácí na preferencích a v průzkumech se pohybuje daleko za ANO, v některých pak dokonce kouká na záda i komunistům či ODS.

„Udělali jsme obrovské marketingové chyby. Jsme skupina lidí, která dokáže dělat věci tak, aby byly hotové věcně. Jenže jsme to nedokázali voličům prodat,“ míní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

„My nejsme agenti s teplou vodou, jsme dělníci. Ale věřím tomu, že to bude jiné. Myslím si, že přes všechny chyby a nedokonalosti mají lidé s ČSSD jistotu, že se politika bude ubírat v jejich prospěch. Už 140 let je konstantní,“ dodává pro ihned.cz.

Marksová je pro volby do Poslanecké sněmovny lídryní v Libereckém kraji. Od března 2015 je pak také úřadující místopředsedkyní ČSSD. Ministryní byla jmenována v lednu 2014 poté, co se nominace vzdal tehdejší Sobotkův hlavní favorit Petr Krčál.

Za chybu Marksová označuje „vyhazov kolegy Babiše z vlády“. „Věcně to chápu, ale jsou dvě reality: jedna je faktická a druhá je politická, jak to vnímá veřejnost. A my jsme věděli, že teď před volbami ho vyhazovat z vlády je prostě chyba,“ říká Marksová.

Sněmovna jako žvanírna i hádky s Ludvíkem

Stalo se, Andreje Babiše ve vládě nahradil Ivan Pilný, na pozici vicepremiéra se posunul ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec. Babiš má nyní více času na kampaň, kterou již rozjel naplno. Marksová přitom s Babišem souhlasí, že je Sněmovna „žvanírna“.

„Ono to tak skutečně je,“ řekla Marksová a uvedla příklad, kdy během schvalování zákonů chodí k řečnickému pultu jeden řečník za druhým, i když ví, že 20 minut bude opakovat to samé, co jeho kolega či kolegyně před ním. 

Marksová také připustila, že v rámci vlády dochází k hádkám s kolegy. „Já už jich mám plné zuby. My jsme se o tom opravdu hádali,“ prozradila neshodu s ministry zdravotnictví a školství. Ministr Ludvík totiž odmítá utlumení kojeneckých ústavů, jak navrhla Marksová.

„Jednou jsme se hádali i před panem premiérem a ten nám pouze řekl, že se máme dohodnout. Jenomže dohoda znamená změnu, tak jak se mám dohodnout s někým, kdo změny nechce?“ dodala Marksová pro ihned.cz. Čemu naopak věří, je změna v čele ČSSD – nový volební lídr Lubomír Zaorálek má i její podporu.

VIDEO: Ministryně Marksová ve studiu Blesku o koncepci rodinné politiky čelila kritice oponentky Markéty Adamové z TOP 09

Video Je umělé oplodnění ponižující? Marksová a Adamová v duelu o rodině - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

Doporučujeme
1912 ( 18. července 2017 15:17 )

té bestií se bude stýskat po tom korytě

tosto ( 18. července 2017 14:10 )

Ještě nedávno tvrdila , že za všechno může Babiš a ČSSD je jako lilie čistá a najednou takový obrat. Předtím co věta to slovo Babiš skloňovali všichni z ČSSD.I na kongrese , sněmu a všech schůzích a vystoupeních hlavní bod byl Babiš. Ani jednou nikdy nikdo nevzpomenul třeba Kalouska , Fialu nebo Bělobrádka či Gazdíka.

hejhej ( 12. července 2017 11:18 )

Největší žvanilové ve sněmovně, hned po Kalouskovi jsou socani Sobotka a Zaorálek.

jen-pro-mne ( 12. července 2017 08:43 )

podrazácká zlodějská mafie SOCHOZA drží pod krkem tradičně zlodějskou podrazáckou mafie SOCANI s5d3.turboimg.net/sp/8c1b42d489abc89e0dfbc360eb34023d/Sralbotka.jpg

osinek ( 11. července 2017 12:54 )

Neználek Zdenek očividně neví, která bije. Měl by se vrátit do pomocné školy a neplácat neskutečné nesmysly. Ty nevíš "chytráku", že všichni poslanci za Hnutí ANO jako jediní letos v lednu hlasovali proti návrhu socanů (předkládala Marxová) o vyšší valorizaci důchodů v Sociálním výboru poslanecké sněmovny? Proti tomu návrhu socanů nebyla žádná opoziční strana. A koaliční partneři z Hnutí ANO chtěli zablokovat návrh socanů na vyšší valorizaci důchodů. jde o stovky korun (ne nějakých 40 korun)zablokovat. Za koho kope Babišovo Hnutí ANO? Když guru Andrej zjistil, že jeho poskoci se ocitli v naprosté izolaci, tak nařídil, aby návrh socanů neblokovali. V ČT Babiš tvrdil, že senioři mohou děkovat Hnutí ANO za vyšší valorizaci důchodů. Tento návrh zákona by byl schválen i bez Hnutí ANO Není typické pro poslance za Hnutí ANO- kam vítr tam plášť. A "experti" typu Zdenka šíří nesmysly, že Hnutí ANO kope za seniory. Fakta však prokazují něco jiného.

Zobrazit celou diskusi
Další videa