Babiš: Zaorálek je tlučhuba a komediant. Nikdo ho nemůže brát vážně

Autor: val - 
24. června 2017
11:36

Zostra se pustil šéf hnutí ANO Andrej Babiš do svého nového politického protivníka Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který po premiérovi Bohuslavu Sobotkovi převzal post lídra ČSSD v nadcházejících volbách, a tudíž Babišova hlavního rivala v boji o pozici předsedy vlády. V rozhovoru pro deník Právo o Zaorálkovi tvrdí, že je tlučhuba a komediant, kterého nikdo nemůže brát vážně.

„Jediný rozdíl mezi panem Zaorálkem a panem Sobotkou je, že Zaorálek je výřečnější a žije v politice z daní občanů ještě déle než Sobotka,“ zhodnotil výměnu v pozici lídra Babiš, který do Sněmovny kandiduje z prvního místa středočeské kandidátky.

„Pan Zaorálek je tlučhuba, který sice má emotivní projevy, ale ve výsledku je spíš komediant, kterého nikdo nemůže brát vážně,“ dodal.

Zaorálek: Falešný boj

ČSSD podle svého mluvčího Mikuláše Klanga nebude na kritiku reagovat. Nedávno se však Zaorálek na toto téma vyjádřil ve Studiu Blesk, kde mimo jiné označil Babišův boj proti establishmentu za falešný. „Domnívám se, že to je stejný případ jako Donald Trump, který všude říkal, že bude vysušovat bažiny korupce, ale přece i on sám ty miliardy z těch bažin vytahal. I Andrej Babiš tady mluví o nějakém establishmentu, proti kterému bojuje, ale přece se dá snadno prokázat, že on byl celá léta jeho součástí,“ řekl. 

Zaorálek na kritiku Babiše předvedl jeho parodii:

Video  Zaorálek paroduje Babiše: Je to kampaň proti mně, jaký to má souvis?  - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

Dříve měli přitom tito dva muži dobrý vztah. Babiš však v rozhovoru tvrdí, že zlom nastal ve chvíli, kdy veřejně řekl, že byl se Zaorálkem na snídani. „Jelikož se ale v ČSSD za jeden z nejzávažnějších zločinů považuje to, že se bavíte s Babišem, tak to chtěl napravit,“ popsal. O schůzce se Zaorálkem promluvil Babiš poprvé v rozhovoru pro Blesk.cz. Lubomír Zaorálek o pár dní později na stejné židli schůzku také zmínil a popsal, jak ho v jejím průběhu Babiš vydíral.

Video  Lubomír Zaorálek popisuje údajný nátlak Andreje Babiše.  - Jakub Veinlich, Jan Jedlička
Video  Celý rozhovor s Babišem: Vím, kdo na mě sbírá kompro! A svatbu s Monikou do toho netahejte.  - Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dzery ( 25. června 2017 12:06 )

flesch2z ( 24. června 2017 21:35 )

ČSSD nás s KDU ČSL okradly o byty OKD, teď lithium a Muchovu Slovanskou epopej. Kradou kudy chodí a justici mají pod palcem taky oni. Jinak by Bakala dávno seděl v kriminálu. Navíc ČSSD neplatí své dluhy a na běžné občany posílají exekutory. Odporné sv*ně jsou to. Nevolit!

zdenek43 ( 24. června 2017 17:58 )

2015... Babiš přiznal, že před volbami plácal a střílel od boku Ministr financí Andrej Babiš poprvé přiznal, jak volil předvolební rétoriku, kterou si získal velkou popularitu u veřejnosti a jeho hnutí ANO se díky tomu dostalo do vlády. B a b i š sice u z n á v á, že informace, které používal při snaze získat politickou moc, n e b y l y podložené, ale l i d e m se líbilo p o s l o u c h a t , že bude l í p. Přitom předseda ANO podle svých slov jen plácal a hovořil bez hlubší znalosti věcí, které kritizoval. Druhý nejbohatší Čech by však svá slova, přestože byla přehnaná, neměnil. V rozhovoru pro Hospodářské noviny sice nejprve zapíral, že by mluvil o úniku 200 miliard ze státního rozpočtu ročně, ale později jako obvykle změnil názor. „Jasně, tak na mítinku něco říkáte bez hlubší znalosti resortu.... Babiš.

zdenek43 ( 24. června 2017 17:55 )

Sobotka nepočítá s hnutím ANO. Měl by jít do práce, opáčil mu Babiš 11. října 2013 Bohuslav Sobotka se před volbami ostře vymezil proti hnutí ANO Andreje Babiše a varoval voliče, kteří nechtějí pokračování pravicové vlády. "Nepočítáme se stranou ANO a vidíme riziko, že se může po volbách domluvit s ODS a TOP 09," řekl Sobotka při setkání s novináři. Zatímco sociální demokracie chce navyšovat daně, pro ANO je podle něj zásadní věc, že se má snížit DPH a že musí být stabilní, nízké daně. "Snad kromě KDU-ČSL a Pirátů se proti nám všichni vymezují. Beru to jako folklór," dodal šéf hnutí. "Pan Sobotka by se měl možná vyjádřit k tomu, jak privatizovali Mosteckou uhelnou a OKD. A proč nechal byty OKD Bakalovi a proč je nedal občanům," řekl Babiš v narážce na to, že byl Sobotka ministrem financí v době, kdy vláda ČSSD prodávala za 4,1 miliardy korun menšinový podíl v OKD. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 25.10. – 26.10.2013 noooooooo a v i d i t e ..... ++ Koaliční smlouva mezi ČSSD, hnutím ANO 2011 a KDU-ČSL Dne 13. ledna 2014 podepsaly strany ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL konečnou podobu koaliční smlouvy, která vymezuje prioritní programové oblasti nové vlády. ++Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - trvá)

rentierskej ( 24. června 2017 15:36 )

ano, "KUN/DA SEM - *** TAM!"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud