Odsouzeného milionáře Romana Vaškůje policie nahání už rok: Ví, kde je, ale zatknout ho nemůže

Odsouzeného Romana Vaškůje policie nahání už rok: Ví, kde je, ale zatknout ho nemůže
Autor: dce - 
13. 10. 2017
09:51

Podnikatel Roman Vaškůj hledaný kvůli tomu, že nenastoupil do vězení, už více jak rok uniká polici. Má si odsedět osm let za podvody s leteckým olejem. Podle všeho ovšem policie ví, kde se hledaný muž nachází. Zatknout ho ale nemůže.

Roman Vaškůj se podle serveru iDnes.cz netají tím, kde se nachází, a dohledat ho není těžké. Co ovšem policii činí potíže, je jeho zatčení. Vaškůj se totiž pohybuje v zemích, kde nenastoupení do výkonu trestu není zločin.

„Naši kriminalisté vědí, kde se muž nachází. Informovali jsme o tom i soud, který podniká další právní kroky k vydání osoby do České republiky,“ uvedl mluvčí zlínské krajské policie Petr Jaroš.

Vaškůj žije ve Vídni a pohybuje se i v Lichtenštějnsku nebo v Itálii. Právě v Lichtenštějnsku ho policie už jednou zadržela, ale musela ho opět pustit. „Můžeme potvrdit, že vydání dotyčného bylo v Lichtenštejnsku zamítnuto pro chybějící oboustrannou trestnost,“ prozradil severu iDnes.cz Jakub Říman z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti.

Vaškůj se hájí, že do vězení nenastoupil kvůli zdravotním problémům – má prý rakovinu. Prožil jsem si velkou anabázi s operacemi a doléčováním. V současné době dělá můj právník taková opatření, abychom rozsudek o tom, že jsem nenastoupil do výkonu trestu, napadli a případ se projednal znovu,“ popsal hledaný muž. 

„To, kde jsem, není žádné tajemství. Kdybych bydliště změnil, tak jim napíšu. Nejsem na útěku, nejsem ale ani rezidentem České republiky,“ dodal. Policii tak nezbývá než čekat, než Vaškůje zadrží stát, který ho do Česka vydá.

Případ se týká obchodů, které se od května do prosince 2004 točily kolem společnosti Discovery Travel (DT). Vaškůj byl generálním ředitelem, další obžalovaný Stanislav Nedbálek předsedou představenstva. Podle obžaloby muži nakupovali letecký petrolej a předstírali, že má být použit do letadel. Byl by tak osvobozen od spotřební daně z minerálních olejů. Velkou část paliva ale firma údajně využila jinak, byla prý smíchána s naftou a prodána čerpacím stanicím pro využití v silniční dopravě. Škoda byla odhadnuta na 160 milionů korun.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
moiaza ( 13. října 2017 11:56 )

Modré straky se těžce chytají. Jejich rychlost přeletu je neskutečná. Už kradou tu, za chvílí jinde a chytit je, to chce nervy.

zdenek43 ( 13. října 2017 11:51 )

...... no anooooooo - - - jinak mame jineho soudruha - - NEJEDLÝ:Nejedlý, místopředseda Strany práv občanů, pracuje jako poradce prezidenta Miloše Zemana. “ JEHO LUKOIL JE V LIKVIDACI.... Firma od státu odebrala a řádně zaplatila palivo v ceně přes 272 milionů korun. Zpět však dodala (a od státu dostala zaplacený) nový petrolej jen za 134 milionů. CHYBI 138 milionu korunnnnnnnnnnnnnn 138 milionu minus 0,5 milionu za likvidovane S.R.O minus 27,5 milionu minus 0,257 milionu TAKZE CISTY VYVA RRRRRRRRRRRRRRR , , , , 109,7 milionu korun TAKHLE SE TO DELAAAAAAAAAAA ++ Zařídil Nejedlému diplomatický pas, pak z něj Zeman udělal poradce...2015 Když ministr zahraničí Jan Kohout v prosinci 2013 souhlasil s vystavením diplomatického pasu pro prezidentského poradce Martina Nejedlého, věděl už, že do konce jeho úřadování v Černínském paláci zbývá jen několik týdnů. V lednu 2014 nastoupila vláda Bohuslava Sobotky a Kohout jako člen kabinetu Jana Rusnoka musel odejít. Krátce nato se však stal členem oficiálního poradenského týmu Miloše Zemana, ve kterém sedí i Nejedlý. +++V archivu tiskových oznámení prezidentské kanceláře je zdokumentováno, že Kohout se na vlastní žádost sešel se Zemanem necelé dva týdny před svým odchodem z ministerstva...... Diplomatický pas podstatně zjednodušuje přeshraniční pohyb. Jeho držitel se může spolehnout na bezproblémové odbavení bez čekání a prohlídek zavazadel i při cestování do zemí s vízovou povinností. Diplomatický pas však nezaručuje imunitu, ta se podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích vztahuje pouze na členy zastupitelských misí. ...Roman Vaskuj..Byl by tak osvobozen od spotřební daně z minerálních olejů. Velkou část paliva ale firma údajně využila jinak, byla prý smíchána s naftou a prodána čerpacím stanicím pro využití v silniční dopravě. Škoda byla odhadnuta na 160 milionů korun.

sores ( 13. října 2017 11:03 )

Další co se vyplatí nebo ze sebe udělá živou mrtvolu jako do.by.tek Janoušek co málem zabil a zdrhnul. Prachy znamenají svobodu a zákony přestanou existovat!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud