Adriánek (3) vypadl ze 4. patra: Neuvěříte, co ho zachránilo před smrtí

Autor: shp - 
21. 8. 2017
14:51

Stačila chvilka, kdy si máma Soňa (28) po únavném dni zdřímla, a neštěstí na sebe nenechalo dlouho čekat. Její synek Adriánek (3) vylezl na balkon bytovky v Nových Zámcích a z výšky asi dvanácti metrů spadl na chodník. Dítě s vážnými zraněními převezli do Bratislavy.

Osud si s rodinou nepěkně zahrál. „Malý usnul v obýváku, potom ho partnerka odnesla do ložnice. Lehla si k němu, pustila si film a za chvíli usnula. Dveře na balkon byly zavřené, pootevřené však bylo jedno ze třech oken. Pod oknem byla stolička, na které malý sedí, když papá. Po ní se dostal na parapet balkonu a sahal po misce na sušenky. Malý je autista, neuvědomuje si nebezpečí,“ popsal chvíle před neštěstím Sonin partner Pavol webu Pluska.sk. Ten se o chlapečka stará od jeho tří měsíců.

„Adriánek dopadl na zadek, na plínku, to mu možná zachránilo život. Předtím nikdy na okno nelezl,“ dodává jeho otčím. Pavol byl v době neštěstí v práci. Když mu Soňa zavolala, co se stalo, hned přišel domů, kde už byli policajti, kteří zjišťovali okolnosti neštěstí. Podle Pavla se po synkově pádu zhroutila. „Soňa je úzkostlivá matka, na všechno si dávala pozor. Malý však v noci špatně spí, má záchvaty, často nespí ani před den, takže málo spí i Soňa a zmohla ji únava,“ dodal Pavel.

Chlapečka po pádu našel muž, který stál nedaleko. Adriánka s vážnými zraněními převezla záchranka do novozámecké nemocnice a odtamtud ho transportovala letecky do nemocnice v Bratislavě. „Dítě je péči našich lékařů,“ potvrdila mluvčí Dětské fakultní nemocnice na bratislavských Kramárech Dana Kamenická. Podle informací webu je chlapec v umělém spánku. Případem se již zabývá policie. „Okolnosti případu jsou zatím ve stadiu vyšetřování. Bylo zahájeno trestní stíhání ve věci přečinu ublížení na zdraví,“ řekla policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Video Adriánek (3) vypadl ze čtvrtého patra - TV JOJ
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
mislivec ( 21. srpna 2017 19:55 )

 Teď nevím, má rekord, nebo ta holka tuším z Vostravy, co letěla z vokna předevčírem? Taky 4. patro. Chtělo by to přeměřit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud