Nehoda cisterny uzavřela dálnici u Prostějova: Teče z ní nebezpečná látka

Autor: ČTK - 
3. 6. 2017
09:48

Na D46 z Olomouce do Prostějova v sobotu ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v obou směrech uzavřena, řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují hasiči v dýchací technice. Policie dopravu odklonila po vedlejších silnicích, uzavření tahu očekává až do odpoledních hodin.

Nehoda se stala před 7:00 na dálnici ve směru z Olomouce na Prostějov mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku. „Řidič cizí státní příslušnosti se s cisternou převrátil při nehodě na bok. Byl lehce zraněn. Kolem nehody projížděl náš zdravotník, který řidiče ošetřil. Muž byl poté převezen do olomoucké fakultní nemocnice,“ uvedl Hošák.

 

Cisterna po nehodě zasahuje do obou jízdních pruhů, z preventivních důvodů však byla uzavřena dálnice v obou směrech. Jakou látku cisterna převážela, zatím hasiči nechtějí sdělit. Mluvčí hasičů pouze uvedl, že jde o hořlavinu. "Je to nebezpečná hořlavá látka, hasiči proto na místě zasahují v dýchací technice. Zaznamenali jsme na místě drobný únik látky, ale nemáme prozatím informace o ohrožení životního prostředí," řekl mluvčí hasičů.

V tuto chvíli hasiči na místě přečerpávají naftu z nádrží, na místo podle Hošáka jedou cisterny z Přerova a ze zahraničí. "Poté nebezpečnou látku přečerpáme do náhradních cisteren," uvedl Hošák. Uzavření dálnice se podle něj očekává až do sobotních 18:00. Podle krajské policejní mluvčí Ivany Paroulkové je doprava odkláněna po vedlejších komunikacích. "Komplikace to bude, jde o uzavření dálnice v obou směrech, provoz bude teprve houstnout," řekla ČTK Paroulková.

Video Nehoda cisterny uzavřela dálnici u Prostějova: Teče z ní nebezpečná látka - youtube.com
720p 480p 360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud