Pondělí 26. říjen 2020
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Nehoda cisterny uzavřela dálnici u Prostějova: Teče z ní nebezpečná látka

Autor: ČTK - 
3. června 2017
09:48

Na D46 z Olomouce do Prostějova v sobotu ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v obou směrech uzavřena, řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují hasiči v dýchací technice. Policie dopravu odklonila po vedlejších silnicích, uzavření tahu očekává až do odpoledních hodin.

Nehoda se stala před 7:00 na dálnici ve směru z Olomouce na Prostějov mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku. „Řidič cizí státní příslušnosti se s cisternou převrátil při nehodě na bok. Byl lehce zraněn. Kolem nehody projížděl náš zdravotník, který řidiče ošetřil. Muž byl poté převezen do olomoucké fakultní nemocnice,“ uvedl Hošák.

 

Cisterna po nehodě zasahuje do obou jízdních pruhů, z preventivních důvodů však byla uzavřena dálnice v obou směrech. Jakou látku cisterna převážela, zatím hasiči nechtějí sdělit. Mluvčí hasičů pouze uvedl, že jde o hořlavinu. "Je to nebezpečná hořlavá látka, hasiči proto na místě zasahují v dýchací technice. Zaznamenali jsme na místě drobný únik látky, ale nemáme prozatím informace o ohrožení životního prostředí," řekl mluvčí hasičů.

V tuto chvíli hasiči na místě přečerpávají naftu z nádrží, na místo podle Hošáka jedou cisterny z Přerova a ze zahraničí. "Poté nebezpečnou látku přečerpáme do náhradních cisteren," uvedl Hošák. Uzavření dálnice se podle něj očekává až do sobotních 18:00. Podle krajské policejní mluvčí Ivany Paroulkové je doprava odkláněna po vedlejších komunikacích. "Komplikace to bude, jde o uzavření dálnice v obou směrech, provoz bude teprve houstnout," řekla ČTK Paroulková.

Video Nehoda cisterny uzavřela dálnici u Prostějova: Teče z ní nebezpečná látka - youtube.com

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud