Manželé Gary a Kate McCannovi se nechali po zmizení své dcery v roce 2007 od své známé přesvědčit, aby umožnili založení stránky na sociální síti Facebook, která se bude věnovat nalezení ztracené Maddie.

Po celou tu dobu ji právě tato známá spravuje a informuje manželé o tom, co se na stránce, která má bezmála šest set tisíc odběratelů, děje. Teď ale byla stránka vyřazena z provozu. A důvod? Lidé, kteří nerespektují lidskou tragédii a dělají nevhodné vtipy.

Jako poslední byl na stránce uveřejněn příspěvek, že stránka bude na několik dní nepřístupná, aby si její správce mohl „odpočinout a pročistit hlavu od útoků trollů“.

Video
délka: 00:17
480p 360p 240p

Maddie se ztratila v roce 2007 v Portugalsku Reuters

Není to poprvé, co se stránka o nalezení Maddie stala terčem útoků tzv. internetových trollů, tedy lidí zaměřujících se na posílání urážlivých, skandálních a provokativních příspěvků. Ze stejného důvodu rodiče před rokem a půl smazali podobnou stránku na sociální síti Twitter. 

Maddie zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz v květnu 2007 poté, co ji rodiče uložili do postele v hotelovém pokoji a odešli na večeři nedaleko. Když se vrátili, holčička už tam nebyla a od té doby po ní pátrají.

Fotogalerie
47 fotografií