Úterý 15. června 2021
Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk
Polojasno 27°C

Rodiče ztracené Maddie dostávají 150 urážlivých vzkazů denně: Jde o internetové trolly

Autor: els - 
5. března 2017
05:20

Rádi přispívají do diskusí, rozvracejí je, uráží ostatní. Takoví jsou internetoví trollové. Přesně ti také obtěžují skrze sociální sítě rodinu ztracené holčičky Maddie McCann. Britský psycholog dr. John Synott popsal jejich chování v unikátní studii.

Kate a Gerry McCannovi jsou v tweetech obviňováni, že ztráta tříleté holčičky je jejich chyba. Jejich případ se na sociálních sítích probírá i po deseti letech. Oni však nejsou jediní, koho internetoví trollové obtěžují.

Toho, že se trolling začíná velmi rozmáhat, si povšiml i psycholog John Synott, který vytvořil první studii o takovémto chování v internetovém prostoru. Podle něj totiž virtuální prostor poskytuje lidem určitou formu bezpečí.

„V reálném světě vždy přijdou následky. Na ulici nikdy jen tak neodejdete, když vyslovíte tyhle věci. Ale ve virtuálním světě žádné následky nejsou,“ říká Synott.

Případem trollingu McCannových se zabývá od roku 2012, kdy tuto kauzu poprvé uviděl v práci. „Většinou trollingové chování vydrží pouze několik dní. Ale tohle trvá již deset let a nezdá se, že by tomu byl kdy konec. Toto je odkaz případu McCannových,“ říká britský psycholog.

„Je to částečně organizované a opakující se. Ale ten objem informací je opravdu ohromující,“ dodává. Doktor Synott se i tímto způsobem snaží ukázat, že je potřeba potírat takovéto chování na internetu. Snaží se bojovat především proti právu anonymního trollingu na Twitteru.

mazliva.samicka ( 5. března 2017 08:17 )

Vždyť se taky bavili....ty zakořeněnej, komunistickej systéme...))

lukas1976 ( 5. března 2017 08:09 )

 Nevim proc by se rodice nekdy nemohli jit bavit a uz vubec ne proc by ty deti mela brat socialka to je zakoreneny komunisticky system uvazovani fuj!!!

europa ( 5. března 2017 07:09 )

Pseudorodiče, kteří jdou večer chlastat, místo aby byli s děckem. Ať se nediví

Zobrazit celou diskusi
Další videa