Kovaříková se do domu na okraji Brna, který jí sice z půlky patřil, ale neměla od něj klíče, dostala den před Silvestrem roku 2011 díky své švagrové, která se vydávala za pošťačku. Přivedla si také dva statné muže, kteří se měli o vyděšenou Soňu postarat, aby krasobruslařce nebránila v balení jejích věcí.

Po incidentu se ale ukázalo, že si neodvezla jen svůj majetek, ale i něco navíc. Novotná informovala policii, že jí zmizelo mimo jiné 12 tisíc korun, které měla uložené v obálkách v pracovně.

Kovaříková pak sice vše vrátila, státní zástupkyně ji ale přesto obžalovala i z loupeže s trestní sazbou dva až deset let vězení. Soudce Dušan Beránek s ní ale nakonec ke štěstí bývalé světové šampionky nesouhlasil.

„Obžalovaným nebyl prokázán úmysl jakkoliv majetkově Mgr. Soňu Novotnou poškodit. Věci již byly vráceny a v porovnání s milionovými hodnotami společného jmění bývalých manželů René Novotného a Radky Kovaříkové jde o majetek nepatrné hodnoty, který byl »odstěhován« zcela jistě omylem,“ uvedl soudce a odkázal na rozvodovou bitvu o jmění ve výši 25 milionů korun. Kovaříková tak odešla od soudu jen s podmínkou.

Video
délka: 05:57
360p 240p

Krasobruslařka Kovaříková skončila u soudu! Takhle závodila se svým manželem. INT

Fotogalerie
14 fotografií