Tragédie na Chomutovsku: Zoufalá matka (†45) mohla syna autistu (†20) zabít léky, měla k nim přístup

Autor: Helena Lacinová - 
5. 9. 2016
21:06

Strašná představa. Jak zoufalá musela být matka (†45) z Chomutova, když vzala svého autistického syna (†20) a odešla s ním na železniční přejezd, aby je oba rozmetal projíždějící vlak. O autistu s agresivními projevy se totiž měla postarat sama, protože ve stacionáři o něj pečovat už nemohli. Žena smrtí svou a svého dítěte vyjádřila protest proti tomu, jak se stát o podobné případy stará.

„Mohla kluka otrávit prášky, jako zdravotní sestra k nim měla přístup. To by ale pro mladšího syna (14) byla máma vražedkyně a byla by stíhána. Svým zoufalým činem, tak jak to provedla, ukázala opravdu na problém s lidmi nemocnými agresivní formou autismu,“ míní známá zoufalé ženy, která si přála zůstat v anonymitě.

Poznamenala, že v dopisu na rozloučenou mladšímu synovi to prý kromě vzkazu »Bez nás ti bude líp« napsala. Případ převzali krajští kriminalisté, protože obecně jde o vraždu a sebevraždu. „Jde o citlivý případ a obrovskou rodinnou tragédii a nebudeme nic potvrzovat ani sdělovat,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že potvrdí jen to, že případ převzali krajští kriminalisté.

K činu se žena rozhodla poté, co jí v zařízení, kde o syna pečovali, řekli, že se o něho nemohou kvůli jeho stoupající agresivitě dále starat. Zdůvodnili to zrušením klecových lůžek v roce 2008, kde by jinak mohl být izolován. A tudíž se musí o syna autistu postarat sama.

Chystala proto výpověď ze zaměstnání, pracovala jako zdravotní sestra v nemocnici, a chtěla situaci nějak řešit. Ale nakonec si spočítala, že řešení neexistuje… K tragické události došlo 24. srpna po 20. hodině na nechráněném přejezdu mezi zooparkem a Kamencovým jezerem.

Tam projíždějící nákladní vlak srazil muže a ženu. Policistům do druhého dne trvalo, než zjistili, o koho jde. Ani jeden u sebe neměl doklady. A posléze se začal rozkrývat dramatický rodinný příběh…

Zoufalství ženy umocňoval fakt, že musela kvůli synu autistovi opustit své zaměstnání. Plánovala podat výpověď na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice s poliklinikou v Chomutově, kde pracovala ráda. „K rodičkám byla milá,“ napsala jedna z nich do veřejné diskuse. Stejně tak ji hodnotili kolegyně a lidé, kteří ji znali. Milá, vstřícná, obětavá.

Doporučujeme
petrmetr ( 21. září 2016 18:08 )

mela ho srazit doma ze schodu s...mejd.a

petrmetr ( 7. září 2016 13:06 )

oxygene.p presne tak !

majojo ( 6. září 2016 13:46 )

To je mi teda logika! Nemusela zvolit trýznivou smrt pod koly vlaku, vždyť ho mohla jemně a tiše otrávit!

agalii ( 6. září 2016 13:32 )

Plete do toho cikanku, protože vy cikáni (bílý by se neozval)máte ve všem tady privilegia. Takže jsem si na 200% jistá, že vy byste dostali na takto nemocné děcko tolik peněz, že byste si mohli dovolit i soukromou léčebnu. Je to tady bordel. Bílý se musí s problémama poprat sám, vy se poperete s úřadama a dostante tolik peněz, že si tu žijete jak prasata v žitě..na úkor nás bílých. Takže být váma tak držím hubu a krok

oxygene.p ( 6. září 2016 09:38 )

Vtipný na tom tady je , že ta ženská je vrah - donutila debila s nízkým IQ skočit pod vlak a on z toho neměl rozum. A většina lidí se jí tady zastává. Přitom je evidentní , že ten kluk dobrovolně pod vlak neskočil , nevěděl co dělá. Matka je tedy vrah , žádná společná sebevražda. Je mi líto jen toho 14 letýho kluka , protože žít celý život s vědomím , že jeho matka promyšleně vraždila...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud