„Rozhodl jsem se, že už kandidovat nebudu. Jednoho dne se do politiky vrátím, ale ne teď,“ uvedl.  

Do svých řad jej prý lanařilo šest jiných stran, ani s jednou si však příliš nesedl. „Buď se to nepotkávalo s mými názory – a já prostě nejsem ovečka, která bude dělat věci tak, jak někdo chce – a na druhé straně to byli lidé, kteří měli kampaň postavenou tak, že už ze zkušeností vím, že to nedopadne dobře,“ vysvětlil. 

VIDEO: Podívejte se na celý rozhovor s Markem Černochem
Video
délka: 03:37
720p 360p

Marek Černoch nebude ve volbách kandidovat. Blesk.cz/Václav Lang

Své rozhodnutí opustit hnutí Úsvit, za který byl zvolen a jehož poslancům dosud předsedá, oznámil před měsícem. Vadilo mu, že vedení v čele s Miroslavem Lidinským podporovalo spojování s extremistickou Národní demokracií Adama B. Bartoše. 

Černoch se prý snažil vrátit Úsvit „na koleje“, ale nepovedlo se. „Nedařilo se to, byli jsme blokováni v rámci vedení Úsvitu, aby se svolal sněm, aby měli lidé možnost se vyjádřit, s kým chtějí jít do voleb, jaké budou priority... V té chvíli už nebyla jiná možnost než odejít, protože člověk si ušpiní jméno jenom jednou a v této chvíli to stejně nemělo smysl, protože Úsvit jako takový...jestli je cílem ho utlumit a zamáznout, tak já jsem u toho být nechtěl,“ řekl.

Konkrétně nesdělil, jakou profesi v letectví by chtěl zastávat. K pilotování se prý vzhledem k věku už nejspíš nevrátí, ale nabízejí se různé manažerské pozice. 

Černoch nicméně počítá s tím, že se jednou do vysoké politiky vrátí. „Za čtyři roky, za dva roky...Těch voleb teď bude několik. Politika je z mého pohledu práce pro lidi. Ve chvíli, kdy se do toho dáte, tak máte nějakou vizi, jdete za ní a já sám mám děti a nechci, aby se tady jednoho dne musely bát. Chci, aby měly práci, abychom jako stát fungovali ekonomicky efektivně, a to se prostě nedá jen tak opustit, odejít z toho a říct ze dne na den: Mě už to nezajímá,“ uzavřel. 

Video
délka: 00:27
720p 360p

Poslanec Marek Černoch oznamuje svůj konec v Úsvitu. Blesk.cz/Václav Lang

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
5 fotografií