Poslancem na 4 měsíce: Do Sněmovny nastoupil náhradník za Jandáka

Autor: val - 
27. 6. 2017
15:02

Vítězslava Jandáka, který byl zvolen do Rady České televize, vystřídal v Poslanecké sněmovně starosta jihočeské Volyně Václav Valhoda (oba ČSSD). Bývalý podnikatel, který v neděli oslavil 58. narozeniny, zasedal donedávna i v jihočeském krajském zastupitelstvu. V úterý složil poslanecký slib. 

Valhoda vystudoval v Plzni Elektrotechnickou fakultu Západočeské univerzity. Od začátku 90. let se začal živit jako projektant elektrických zařízení.

V roce 1998 vstoupil do zastupitelstva města Volyně, v roce 2006 se stal místostarostou a o čtyři roky později starostou, kterým je dodnes. V roce 2008 se stal radním jihočeského krajského zastupitelstva a mandát obhájil i v roce 2012. Loni už se mu obhájit nepodařilo.

Dlouholetý poslanec Vítězslav Jandák se letos rozhodl, že i kdyby neuspěl se svou kandidaturou do Rady ČT, skončí v politice. Místo něj připadlo poslanecké křeslo senátorovi za ČSSD Karlu Kratochvílemu, jenž byl prvním náhradníkem. Kratochvíle však nabídku odmítl a zůstane v horní komoře Parlamentu ČR.

Valhoda je připraven poslanecký mandát přijmout. „Jedná se prakticky o čtyři měsíce, než budou volby. Po tu dobu jsem schopný vykonávat souběžně i funkci starosty, které bych se nerad vzdával, jelikož ve Volyni mám spoustu rozdělané práce,“ řekl nedávno ČTK.

VIDEO: Vítězslav Jandák promluvil na březnovém sjezdu strany o stavu ČSSD
Video Jandák na sjezdu ČSSD: Volby vyhraje Babiš, nemáme na něj. A komunisty nechci! 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 27. června 2017 18:59 )

UZ se nedivim ze museji delat vylov v zahraniczi

Zobrazit celou diskusi
Další videa