21. červen 2018
Svátek slaví Alois, zítra Pavla

Filtrovaná voda: Jaká jsou pro a proti?

/
 • Filtrovat, nebo nefiltrovat vodu?
  14. března 2017 ● 06:00
   

  Máte obavy, jestli vám teče z kohoutku kvalitní voda? Zvažujete, že byste ji začali filtrovat? Poradíme vám, jak na to a kdy je to opravdu potřeba.

 • 1.

  Není třeba se bát

  Obavy o to, zda pijete kvalitní vodu, nejsou v České republice na místě. Voda je čistá, nezávadná, s vyváženým poměrem chemických látek. Rozhodně není smrtícím koktejlem závadných chemikálií a nebezpečných bakterií. Kohoutková voda je pravidelně kontrolována příslušnými úřady podle vyhlášky ministerstva zemědělství. Tak jaké klady má její filtrování?

 • 2.

  Proč filtrovat?

  Ve vodě z vodovodu můžou být v nepatrné koncentraci těžké kovy jako olovo nebo měď. Obsah olova může být zvýšen v domech se starým olověným potrubím z 30. až 50. let. Zjistěte si proto, jak na tom doma jste.

  Kohoutková voda někdy může být trochu kalná, což na nikoho z nás nepůsobí moc dobře. Ani chuťově to často není žádný šlágr. To filtrace odstraní. Filtry zbavují vodu její přechodné tvrdosti, a tím brání usazování vodního kamene třeba ve varných konvicích.

 • 3.

  Proč nefiltrovat?

  Pokud vám teče z kohoutku tvrdá voda, tím lépe pro vaše zdraví. Doplní do těla potřebné látky: vápník, hořčík a další minerály, které jsou pro organismus prospěšné. Samotná tvrdost vody není důvodem k její filtraci.

  Vodní filtry nefiltrují všechny nečistoty, ale odstraní pouze některé. Před výběrem vhodného filtru je nutné zjistit, jakých látek potřebujeme vodu zbavit.

 • 4.

  Kde zjistíte kvalitu vaší vody?

  Informaci vám musí podat dodavatel. Na faktuře nebo složence najdete adresu, tyto údaje často bývají také na internetu. Užitečné rady pro spotřebitele jsou i na stránkách Státního zdravotního ústavu: Szu.cz.

   

 • 5.

  Tři způsoby, jak filtrovat vodu

  Můžete si vybrat ze tří typů filtrů:

  • filtrační konvice – nejlevnější varianta filtrování vody

  • filtry na kohoutek – snadná instalace a malé rozměry

  • filtry pod dřez – uspoří místo, jsou velmi efektivní, ale zase cenově náročnější.

   

  Fotogalerie
  16 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

sidneyfoster: Jestli takhle vypadají holky po filtrované vodě, tak doporučuji přefiltrovat vše co poteče.

(18. 03. 2017 07:58)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy