+++ Na ZÁZNAM z pražského Žofína se můžete podívat zde. 

+++ NA ZÁZNAM z chrámu sv. Víta se můžete podívat zde.

+++ VELKÁ GALERIE ze Žofína ZDE>>

+++ VELKÁ GALERIE ze sv. Víta ZDE>>

Pohřeb Karla Gotta (†80)
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě Refresh
 
9. 10. 2019

Veřejnost také zajímá, kde bude mít Mistr místo posledního odpočinku. Rodina ale zatím žádné informace o tom, kde bude pohřben, nezveřejnila.

 
9. 10. 2019

Také televizní program se kvůli poslednímu rozloučení s Mistrem promění. Česká televize zrušila 16 sobotních pořadů a nahradila je snímky s Karlem Gottem, též proběhne přenos ze zádušní mše, který uvidí i diváci TV Nova. Televize Prima pak přichystala na pátek a sobotu speciální vysílání v podobě mimořádného zpravodajství – 15 živých vstupů. Prima též přišla s reprízou pořadu o Karlu Gottovi, kde promluvil i jeho mistr z ČKD. PODROBNĚ ZDE

 
9. 10. 2019

Páteční rozloučení na Žofíně proběhne bez bezpečnostních kontrol či prohlídek smutečních hostů. Ovšem policie apeluje, že na místě není povoleno zapalovat svíčky.

 
9. 10. 2019

Ti, kdo se nedostanou na Žofín, pak možná stočí své kroky na Bertramku, která je s Mistrem neodmyslitelně svázaná. Ostatně vzniklo tam obří pietní místo, kde je tolik svíček, že je ulice v podstatě nedostupná. Nebude to tak ale napořád! „Kompletní úklid pietního místa zajistíme na žádost příslušných orgánů nejdříve po rozloučení s Karlem Gottem, tedy podle předpokladu v pondělí 14. října,“ cituje Expres.cz Petra Jansu z Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

 
9. 10. 2019

Účast na posledním rozloučení s Karlem Gottem již potvrdili i někteří politici. Například Alena Schillerová či Lubomír Zaorálek.

 
9. 10. 2019

Všichni, kdo se v pátek chystají na Žofín, se mají připravit na extrémně dlouhé fronty. Neměli by zapomenout na zásoby jídla, Červený kříž pak poskytne vodu. K dispozici budou mobilní toalety. Ve 22 hodin se brána uzavře. „Všichni hosté, kteří budou v ten moment stát ještě v té frontě na Slovanském ostrově, budou samozřejmě vpuštěni do paláce,“ uvedl ale pro FTV Prima obchdní ředitel agentury NKL Žofín Petr Denk s tím, že další proudy smutečních hostů budou na Žofíně proudit pravděpodobně až do půlnoci.

 
9. 10. 2019

Praha ovšem není jediné město, kde bude Česko Gotta oplakávat. Někde si totiž chystají vlastní rozloučení, například obyvatelé Újezda u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za příbuznými, se v sobotu sejdou u Gottovy lípy, kde vzniklo pietní místo s květinami a svíčkami.

(zdroj: ČTK)