Nejúspěšnějšího českého zpěváka pozvala Jiřina Bohdalová do pořadu Zrcadlo tvého života nejen za účelem osobní zpovědi. Připraveno bylo také mnoho překvapení. Jak na ně Karel Gott zareagoval? Co na něj prozradili jeho nejbližší? Býval náladový? A jak pečoval o své zdraví?

Karel Gott měl být vším, jen ne zpěvákem. Toužil stát se malířem, ale o studium na výtvarné škole se pokoušel neúspěšně. Měl být elektromontérem, protože byl v učení v ČKD. Ovšem už během učňovských let se věnoval své další lásce – hudbě a zpěvu.

Z učení nakonec přešel na konzervatoř a jeho životní cesta nabrala jasný směr. A právě kariéře Karla Gotta a lidem, kteří mu na životní pouti vstupovali jako dobří andělé do cesty, se věnuje Jiřina Bohdalová a její pořad Zrcadlo tvého života.

VIDEO: Gott imitátor! Uměl napodobit komunistické státníky i jejich rétoriku! Podívejte se!

Video
délka: 01:23.25
Video se připravuje ...

Gott imitátor! Uměl napodobit komunistické státníky i jejich rétoriku! Podívejte se! FTV Prima

Prvním překvapením pro mistra zpěvu byl rozhovor s jeho mistrem. Paní Bohdalové se totiž podařilo sehnat Jana Nováka, učitele, který Karla Gotta v ČKD připravoval na povolání elektromontéra. „Můj tatínek si moc přál, abych dělal nějaké řemeslo. Zpívat si prý k tomu můžu ve volných chvílích,“ přiznal Karel.

„Platili jsme mu šest korun za hodinu. Ale že by se tím uživil? Na nějakou velkou práci to nebylo, určitě by tím neprozradil tolik jako zpěvem,“ prozradil Gottův mistr.

Navštívit kamaráda se rozhodl i spolužák ze školní lavice. Jaký byl Karel student? Opisoval? „Začalo to tím, že byl skvělý imitátor,“ překvapil svým sdělením. Co předvedl Slavík národa za imitace?

A jak na tom byl Karel s hlasivkami? „Ten přišel jen ve chvíli, kdy bylo zle,“ okomentoval situaci lékař, který se mu věnoval čtvrt století. „Pan doktor zachránil už mnoho představení,“ přiznal Karel.

Dalšími hosty ve studiu byli zejména Karlovi kolegové a známé tváře. Ale takoví, kteří s ním nejsou každodenně. Až z USA si paní Bohdalová nechala do studia dovézt talentovaného houslistu Jakuba Třasáka, s nímž Karel vystupoval, když byl Jakub ještě kluk. Karla Gotta potěšili i Michal David nebo José Carreras a další vzácní hosté!

Pěvecká kolegyně – slovenská zpěvačka Jana Kocianová (zemřela v září 2018 - pozn. red.) – nejen zazpívala, ale také leccos prozradila. Včetně vtipných historek z luxusní večeře nebo neuvěřitelného zážitku ze setkání pěvce s její tetou.

VIDEO: Bohdalová našla Gottova spolužáka! Co na mistra prásknul?

Video
délka: 01:23.52
Video se připravuje ...

Bohdalová našla Gottova spolužáka! Co na mistra prásknul! FTV Prima

Dnes už neexistující skupina Nightwork nezklamala svým vtipem a originalitou. Jaký mají mladší kolegové vztah k naší stálici a jak na jednu z nejpopulárnějších českých kapel zareagoval on sám? Jak se choval Karel ke svým pěveckým a hereckým kolegům? A kdo jiný ho ještě přišel navštívit? Dívejte se a nahlédněte do života „zlatého hlasu“.

Zrcadlo tvého života s Karlem Gottem uvidíte v sobotu 12. října ve 21.30 na Primě.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk
Fotogalerie
73 fotografií