Duet Srdce nehasnou se stal v podstatě labutí písní Karla Gotta. Text písničky, v níž se loučí se svou dcerou Charlotte, dojal stovky, ne-li tisíce Mistrových příznivců. Mnozí už při prvním poslechu tohoto songu začínali tušit, že je Gottův zdravotní stav vážnější, než jak by se mohlo na první pohled zdát, a v těchto dnech, po Karlově smrti, se stalo slovní spojení „srdce nehasnou“ jakýmsi epitafem za celou jeho zářivou kariérou, která neupadala ani s přibývajícím věkem a šedinami.

Ve svém posledním rozhovoru pro Deník.cz ovšem Mistr prozradil, kdo byl skutečnou šedou eminencí, která stála za nápadem nazpívat s dcerkou písničku: Nebyl to pouze Gott, ale i jeho manželka Ivana (43)! „Vždycky jsem si myslel, že s Krajčem si nebudeme rozumět, protože má jiný styl. A najednou jsme to zkusili a s mojí ženou jsme ho požádali, aby pro mě něco napsal,“ prozradil totiž „božský Kája“ online magazínu Deník.cz. „Dopadlo to tak, že videoklip má přes sedm milionů zhlédnutí. Na to jsem velmi pyšný,“ dodal v jednom ze svých posledních rozhovorů. Po Mistrově smrti si klip pouští ještě více lidí, a nyní tak video má přes 18 milionů zhlédnutí! Pro Charlotte se dojemný duet stal krásnou vzpomínkou na otce. „Richard naprosto přesně vystihl sílu myšlenky předat v písni mé dceři pohled na životní situace, které ji mohou také potkat,“ prozradil Gott Blesku počátkem května. V době, kdy docházelo k natáčení písničky i jejího klipu, už přitom dcerka moc dobře věděla, že se jejímu tatínkovi krátí čas.

„Vím, že Charlottka měla respekt k textu písně. Věděla, o čem zpívá, a nebylo to pro ni lehké. Je to citlivá slečna. Bylo pro ni z pochopitelných důvodů těžké zpívat zrovna takovou píseň dokola, což je ve studiu třeba,“ prozradil eXtra.cz producent Lukáš Chromek.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

VIDEO: Takový byl Karel Gott: Plejáda českých hvězd o milovaném Mistrovi ve speciálním dokumentu 

Video
délka: 51:11
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Takový byl Karel Gott: Plejáda českých hvězd o milovaném Mistrovi ve speciálním dokumentu Blesk TV

Fotogalerie
86 fotografií