Když totiž v neděli 28. července přijela do rodinné vily na Bertramce, čekal na ni nejen táta se svou ženou Ivanou (43), ale hlavně filmový štáb dokumentaristky Olgy Špátové. A to byl pro nejstarší dceru Karla nepříjemný šok a brala to od Špátové jako podraz. Podle informací Blesku Dominika o ničem nevěděla, protože několik měsíců před tím v připravovaném filmu o svém milovaném otci odmítla vystupovat. Mluvilo se o mnoha důvodech. Karel Gott tvrdil, že za to mohl současný vzhled, kvůli závislosti na alkoholu a lécích přibrala. Sama Gottová se obhajovala tím, že šlo o jiný důvod, který tátovi řekla.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

„Překvapilo mě to, že je tam filmový štáb, protože jsem na to nebyla připravená,“ svěřila už v létě Dominika. „Chápala jsem, že v dokumentu by měl táta rád všechny dcery, takže jsem to nechtěla pokazit, ačkoliv jsem se na vystupování před kamerou necítila,“ vysvětlila s tím, že focení zvládala, ale na mluvení a vystupování ve filmu prostě nebyla připravená. „Zpětně toho nelituji, ale je to taková hořká vzpomínka. Mohla jsem se lépe připravit a vše mohlo proběhnout jinak. Podstatné je, že jsme se s tátou viděli. To setkání ve mně navždy zůstane,“ dodala se slzami v očích. 

Jen několik hodin poté, co zpěvák zemřel, promlouvala Olga Špátová v řadě médií. A odhalila, o čem v posledních dnech života přemýšlel. „Jak je možný, že byl tak klidný? Smutek byl, že opouští ty svoje holky. Ty svoje holky, svoje čtyři dcery a svoji ženu Ivanku. Sám říkal: Já jsem prostě blbej, že jsem do manželství vstoupil takhle pozdě. Chtěl mít děti, ty dvě malé holky,“ vyprávěla Špátová. „Za to, co v životě udělal a vytvořil, tak byl spokojený. Já jsem si říkala: To není možné, že je takhle vyrovnaný. Tam nepanoval žádný strach! Byl klidný a připravený na to, co přijde,“ řekla např. v rozhovoru pro Seznam.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Fotogalerie
48 fotografií

VIDEO: Autorka Gottova životopisu: Dal mi mobil na všechny svoje milenky!

Video
délka: 22:42

Autorka Gottova životopisu: Dal mi mobil na všechny svoje milenky! Blesk TV