Hosté na MFF Karlovy Vary 2022

Vedení festivalu prozradilo jméno prvních hostů - Benicia Del Tora a Geoffreyho Rushe na tiskové konferenci 21. června. Později pořadatelé oznámili, že se festivalu zúčastní rovněž Liev Schreiber

Benicio Del Toro

Na KVIFF 2022 přijel Benicio Del Toro. Držitel Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za film Traffic - nadvláda gangů. Kromě toho si ve stejné kategorii odnesl i nominaci za svou roli ve filmu 21 gramů.

Benicio Del Toro navíc během 56. ročníku MFF Karlovy Vary obdrží cenu prezidenta festivalu. Filmoví fanoušci se kromě toho mohou těšit i na uvedení jeho oscarového snímku Traffic - Nadvláda gangů a rovněž snímku Obvyklí podezřelí

Program Benicia Del Tora na KVIFF 2022

Datum a čas Akce Místo
8. 7. 13:00 Uvedení filmu Traffic - nadvláda gangů Velký sál hotelu Thermal
9. 7. 13:00 Uvedení filmu Obvyklí podezřelí Karlovarské městské divadlo
9. 7.  Červený koberec a slavnostní zakončení KVIFF 2022 Hotel Thermal

Geoffrey Rush

Na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary dorazil i Geoffrey Rush. Ten se objevil například v Pirátech z Karibiku. Řada lidí si jej rovněž vybaví z filmů jako Králova řeč, kde si zahrál Lionela Loguea, lektora, který pomohl britskému králi Jiřímu VI. s jeho koktáním. Rush se zároveń může pochlubit i Oscarem za nejlepší herecký výkon v hlavní roli za svůj výkon ve filmu Záře.

Australský rodák si na karlovarském festivalu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Jako poctu Geoffreyho Rushe karlovarký festival uvede hned tři filmy:

Program Geoffreyho Rushe na KVIFF 2022

Datum a čas Akce Místo
6. 7. 14:00 Uvedení filmu Králova řeč Velký sál hotelu Thermal
7. 7.  14:00 KVIFF Talk Kongresový sál hotelu Thermal
7. 7. 22:00 Uvedení filmu Záře Velký sál hotelu Thermal
8. 7. 16:00 Uvedení filmu Quills - Perem markýze de Sade Karlovarské městské divadlo
9. 7. 18:00 Červený koberec a slavnostní zakončení KVIFF 2022 Hotel Thermal

Liev Schreiber

Herec, scénárista a režisér Liev Schreiber se na KVIFF objevil už podruhé. Návrat mu ovšem trval osmnáct let. V roce 2004 zde představoval snímek Naprosto osvětleno, který režíroval a dodnes jde o jeho jediný celovečerní film, jehož natáčení řídil jako režisér.

Známější je divákům především jako herec. Fanoušci jej budou znát ze seriálu Ray Donovan, kde hraje titulní roli. Zahrál si ovšem i v X-Menech, Creedovi či Spotlightu.

Program Lieva Schreibera na KVIFF 2022

Datum a čas Akce Místo
4. 7. 14:00 KVIFF Talk Tiskový sál hotelu Thermal

Hosté KVIFF na předchozích ročnících

Například v roce 2021 se tak v Karlových Varech objevila trojice Johnny Depp, Michael Caine a Ethan Hawke. V roce 2019 pak Julianne Mooreová a Casey Affleck (ten na festival přijel už podruhé).

Půjdeme-li dál do minulosti, narazíme i na ročníky, při kterých fanoušci měli šanci potkat Richarda Gerea, Willema Dafoe, Mela Gibsona, Judi Denchovou. Řada z nich podobně jako Casey Affleck neváhala přijet opakovaně, například John Malkovich, Robert De Niro nebo John Malkovich.

Podívejte se do galerie na hosty předchozích ročníků

Fotogalerie
9 fotografií