Nejvíce je s mezinárodním filmovým festivalem spojený hotel Thermal. Jeho velký sál, kde se konají slavnostní zahájení i zakončení festivalu pojme 1131 diváků. Zároveň zde najdete i nejmenší sál celého festivalu, kam se vejde pouze 63 diváků.

Kinosály MFF Karlovy Vary 2024

Celkem se festivalové filmy budou promítat ve dvanácti sálech. Kromě hotelu Thermal se bude promítat i v Grandhotelu Pupp, nebo v městských divadlech.

Kinosál Kapacita
Velký sál (hotel Thermal) 1131 diváků
Grandhotel Pupp 416
Karlovarské městské divadlo 318
Malý sál (hotel Thermal) 243
Kino Čas 218
Kongresový sál (hotel Thermal) 264
Lázně III 198
Kino Drahomíra 123
Divadlo Husovka 96
Kinosál A (hotel Thermal) 70
Kinosál B (hotel Thermal) 70
Kinosál C (hotel Thermal) 63

Hotel Thermal

Hotel Thermal leží v srdci Karlových Varů a je i centrem festivalového dětí. Slavná brutalistní stavba byla totiž od začátku vytvářena s myšlenkou vzniku ústředního místa pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Hotel může nabídnout ubytování více než 500 hostů. Pro filmové fanoušky je ovšem zásadní kapacita promítacích sálů v jeho kongresové části. V té najdeme celkem šest různých promítacích sálů. Od velkého kinosálu, který pojme přes 1100 diváků, který slouží i pro slavnostní zahájení a zakončení festivalu, až po kinosál C, kam se vejde jen 63 návštěvníků.

Grandhotel Pupp

S MFF Karlovy Vary je spojen i další ze známých karlovarských hotelů - Grandhotel Pupp. Ten v Karlových Varech stojí a funguje od roku 1894. Své jméno nese ovšem po karlovarském cukráři Johannu Georgu Puppovi, který se ovšem narodil ve Veltrusech jako Jan Jiří Pop. Ten společně s manželkou pořídil budovy na místě dnešního grandhotelu už na konci 18. století.

Hotel nabízí 228 pokojů. Pro filmové fanoušky je ovšem zásadní tamním kinosál s kapacitou 416 diváků, ve tkerém se pravidelně promítají filmy v rámci filmového festivalu.

Karlovarské městské divadlo

Současná budova městského divadla v Karlových Varech se diváků m poprvé otevřela v roce 1886. Od té doby prošlo několikrát rekonstrukcí. V současnosti může návštěvníkům MFF Karlovy Vary nabídnout sál s kapacitou 296 míst.

Kina v Karlových Varech

Mimo jiné se festivalové filmy promítají i na místech, kam na ně místní jinak chodí celý rok. Totiž do dvou kin, která v Karlových Varech stojí. Těmi je Kino Čas s kapacitou 218 sedadel a Kino Drahomíra, které naráz usadí až 123 diváků.

Lázně III

Lázně III známé rovněž jako Kurhaus vznikly v roce 1866. Kromě vybavení pro lázeňské procesy již od začátku obsahovala i i velký koncertní sál a několik meších sálů. Pro účely MFF Karlovy Vary se využívá sál s kapacitou 198 sedadel.

Divadlo Husovka

Nejmenší sál mimo hotel Thermal najdou návštěvníci MFF Karlovy Vary v Divadle Husovka. To leží nedaleko Městského divadla nebo Grandhotelu Pupp. Do jeho hlediště se na jedno představení vejde maximálně 96 diváků.

Video
Video se připravuje ...

Historie hotelu Thermal. Srdce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Videohub