Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Sadistické mučení a bití. Putin odpůrce znovu zavírá do nechvalně proslulého gulagu

Autor: DVL, swp - 
21. září 2023
05:00

Podle deníku The Mirror ruský prezident Vladimir Putin opětovně použil notoricky známý gulag IK-17, který má mučírny a místnosti, kde jsou vězni nuceni k tomu, aby odkrývali detaily o svých přátelích a známých. Bývalí vězni však odhalili mnohem více děsivých podrobností o tom, jak to v nechvalně proslulém gulagu chodí. 

Ruský prezident Vladimir Putin opětovně použil notoricky známý ruský gulag, aby zavíral ty, kteří mu oponují. Bojí se, že je proti němu kvůli válce na Ukrajině hodně lidí, proto potřebuje vězení, kam může zavírat aktivisty, a dokonce i opozici. Ve věznici nazvané IK-17 budou přebývat přezdívaní „teroristé“, což je v podstatě kdokoli, kdo je přichycen, jak vede kampaň proti Putinovi. 

Věznice se nachází nedaleko Krasnojarska na Středosibiřské vysočině, přibližně 4 000 kilometrů od Moskvy, kde v zimě může být až minus 50 stupňů. Bití a mučení je hlášeno neustále. Gulag má mučírny a prostory, kterým se říká „tiskové místnosti“, kde jsou vězni nuceni k tomu, aby se přiznali a odkryli detaily o přátelích a známých, kteří poté budou zatčeni. 

Musí strkat hlavy do špinavých záchodů

Existují videa, kde vězeňští důstojníci vlečou vězně po chodbách a bijí je. Někteří z nich jsou mučeni v přítomnosti guvernéra a plukovníka Jurije Čeremnycha, o kterém bývalí vězni řekli, že je „sadista“. Vězni, kteří jsou u personálu oblíbení, jsou vyzýváni k tomu, aby bili ostatní odsouzené. 

Vězňům, kteří nespolupracují, drtí na povel ruce jejich spoluvězni, zatímco další vězni jsou přinuceni k tomu dávat hlavy do špinavých záchodů. Věznice se navíc nachází v místě, kde je obrovská a ekologicky nebezpečná hliníková huť společnosti Rusal. Všechny místní domy byly přemístěny. 

Někteří vězni v huti pracují a bydlí na ubytovnách v areálu tavírny. Prach, smog, saze a blízkost k závodu jsou popisovány jako „kruté zacházení, ohrožující život a zdraví“. Bývalý vězeň řekl: „Když necháte okno otevřené, parapet může přes noc zčernat.“

Podmínky vězňů humanitární organizace popisují jako mnohem krutější než kdekoli jinde. Vězni vstávají každý den o půl šesté ráno, poté následuje dvouhodinové cvičení venku za každého počasí. 

21:00
2. 12. 2023

Vážení čtenáři, tímto naše dnešní zpravodajství končí. Budeme se na vás těšit zase zítra. 

20:35
2. 12. 2023

Ruský prezident Vladimir Putin se dnes zúčastnil summitu států Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO) v Minsku, Arménie ho vynechala.

19:11
2. 12. 2023

Ukrajinská tajná služba SBU dnes uvedla, že bývalý prezident Petro Porošenko v pátek dostal zákaz vycestovat do zahraničí, protože se chystal setkat s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Podle kontrarozvědky hrozilo nebezpečí, že schůzku protivníka současné hlavy státu Volodymyra Zelenského využije ve svůj prospěch Rusko.

Ukrajinští představitelé musí za stanného práva, které Ukrajina vyhlásila v souvislosti s loňskou ruskou invazí, pro cesty do zahraničí získat zvláštní povolení. Porošenko v pátek uvedl, že i přes předložení potřebných dokladů ho úřady na hraničním přechodu s Polskem odmítly pustit.

Zobrazit celý online

Video  Co přinese schůzka Putina a Kima či útok na Sevastopol? Analytik o vývoji války  - Pavlína Horáková, Lukáš Červeny
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud