Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Wagnerovec odsouzený za vraždu se vrátil domů z fronty: Zakrátko zabíjel znovu?!

Autor: štt - 
31. března 2023
20:43

Odsouzený vrah, který bojoval v řadách Wagnerovy skupiny, byl krátce po návratu domů zatčen. Čelí totiž podezření z vraždy starší ženy. Ruské úřady vystrašeným obyvatelům slíbily, že recidivistu odešlou zpět na frontu.

V roce 2020 soud poslal Ivana Rossomachina na 10 let za mříže, informoval server CNN. Byl shledán vinným z vraždy své sousedky. Po vypuknutí války na Ukrajině odešel dobrovolně na frontu. Jako další trestanci dostal lákavou nabídku. Pokud bude více než půl roku bojovat na straně ruské armády, bude omilostněn.

V březnu dostal dovolenou a vrátil se do rodné vesnice Novyj Burec, nacházející se v Kirovské oblasti. Když místní Rossomachina po letech spatřili, strnuli hrůzou. Věděli totiž, co je čeká.

Bývalý trestanec ihned začal tamní obyvatele terorizovat. S flaškou vodky v jedné ruce a s vidlemi ve druhé chodil po návsi a vykřikoval, že všechny zabije. Místní si na opilce ihned stěžovali. Rossomachin také sekyrou rozmlátil čelní sklo zaparkovaného auta. O případu informovala i místní televize.

O týden později se naplnily ty nejčernější představy. Muž ze sousední vesnice našel svou matku mrtvou. Na těle měla několik bodných ran. Rossomachin byl zadržen pro podezření z vraždy a podle místních zdrojů se k vraždě přiznal. Úřady vystrašeným obyvatelům slíbily, že vrah bude poslán zpátky na frontu.

14:25
Dnes

Kromě Jana Lipavského (Piráti) se k událostem na Ukrajině vyjádřilo také ministerstvo zahraničí. Uvedlo, že útok ruských okupačních vojsk na přehradu je podle dodatkového protokolu k Ženevským úmluvám válečným zločinem. „Nejedná se přitom ani o první, ani poslední článek Ženevských úmluv, který Rusko na Ukrajině systematicky porušuje,“ stojí ve vyjádření Černínského paláce. 

„Dnešní ranní výbuchy, kterými ruská okupační vojska zničila většinu přehradní hráze nejnižšího stupně Dněperské vodní kaskády Nová Kachovka, způsobily povodňovou vlnu, která ohrožuje desetitisíce civilistů... Zničení přehrady znamená další humanitární, ekologickou a technologickou katastrofu, kterou na Ukrajinu přinesla ruská agrese - lidé ztrácí domovy a přístřeší, jsou ohroženy zdroje pitné i užitkové vody v Dněpropetrovské, Záporožské a Chersonské oblasti a na Krymu, znehodnocuje se zemědělská půda, Ukrajina ztrácí další energetický zdroj,“ uvedlo české ministerstvo zahraničí.

14:22
Dnes

Ukrajinská diplomacie požádala o mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN, spolu s prezidentem Zelenským chce nové kolo západních sankcí vůči Rusku.

14:12
Dnes

Devět členských států NATO očekává, že červencový summit aliance rozhodne o posílení politické a praktické podpory Ukrajiny, shodli se prezidenti.

Zobrazit celý online

Video  Wagnerovci: Putinovi nebezpeční nájemní vrazi a žoldáci  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa