Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Wagnerovec odsouzený za vraždu se vrátil domů z fronty: Zakrátko zabíjel znovu?!

Autor: štt - 
31. března 2023
20:43

Odsouzený vrah, který bojoval v řadách Wagnerovy skupiny, byl krátce po návratu domů zatčen. Čelí totiž podezření z vraždy starší ženy. Ruské úřady vystrašeným obyvatelům slíbily, že recidivistu odešlou zpět na frontu.

V roce 2020 soud poslal Ivana Rossomachina na 10 let za mříže, informoval server CNN. Byl shledán vinným z vraždy své sousedky. Po vypuknutí války na Ukrajině odešel dobrovolně na frontu. Jako další trestanci dostal lákavou nabídku. Pokud bude více než půl roku bojovat na straně ruské armády, bude omilostněn.

V březnu dostal dovolenou a vrátil se do rodné vesnice Novyj Burec, nacházející se v Kirovské oblasti. Když místní Rossomachina po letech spatřili, strnuli hrůzou. Věděli totiž, co je čeká.

Bývalý trestanec ihned začal tamní obyvatele terorizovat. S flaškou vodky v jedné ruce a s vidlemi ve druhé chodil po návsi a vykřikoval, že všechny zabije. Místní si na opilce ihned stěžovali. Rossomachin také sekyrou rozmlátil čelní sklo zaparkovaného auta. O případu informovala i místní televize.

O týden později se naplnily ty nejčernější představy. Muž ze sousední vesnice našel svou matku mrtvou. Na těle měla několik bodných ran. Rossomachin byl zadržen pro podezření z vraždy a podle místních zdrojů se k vraždě přiznal. Úřady vystrašeným obyvatelům slíbily, že vrah bude poslán zpátky na frontu.

14:38
Dnes

„Děkuji všem, kteří stojí za Ukrajinou, vzdorují ruskému tlaku, všem, kteří pracují a pomáhají a kteří v těchto dnech a po celou dobu této války nezapomínají na Ukrajinu a Ukrajince, náš boj a důležitost ochrany lidských životů,“ vzkázal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na sociální síti.

13:55
Dnes

Amerického zpěváka Roda Stewarta vypískali něměčtí fanoušci během jeho koncertu v Lipsku. A to ve chvíli, kdy vyjádřil podporu Ukrajině, zařval „Ať jde Putin do p*dele“ a na obrazovce ukázal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Díky, že jste tak milí,“ řekl ironicky Stewart svým fanouškům poté, co na něj bučeli.

Nelibost fanoušků v Lipsku zrovna k Ukrajině ale není velkým překvapením. Krajněpravicová strana AFD, která v Lipsku vyhrála volby do Evropského parlamentu, nepodporuje třeba úsilí německé vlády posílat zbraně Ukrajině.

13:16
Dnes

Potvrzeno, ruský prezident Vladimir Putin navštíví tenhle týden v úterý a středu Severní Koreu a poté se přesune do Vietnamu. V Pchjongjangu ruský prezident nebyl od července 2000, píše Reuters.

Sbližování Ruska a KLDR bylo v poslední době patrné z několika událostí, včetně veřejného poděkování ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova za podporu ruské války na Ukrajině při jeho návštěvě Severní Koreje.

Severní Korea Rusku poskytla značné množství munice a raket, čímž podle USA a jeho spojenců porušila vícero rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Méně jasné podle náměstka amerického ministra zahraničí Kurta Campbella je, co Rusko poskytuje Severní Koreji. Mohla by to být tvrdá měna, energie či kapacity, které KLDR umožňují rozvíjet jaderný a raketový program.

Zobrazit celý online

Video  Wagnerovci: Putinovi nebezpeční nájemní vrazi a žoldáci  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa