Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Kousek čokolády, nebo hrozba? Ochranka Zelenskému zabavila sladký dárek od dobrodruha

Autor: Darina Jíchová, swp - 
28. března 2023
20:49

Ochranka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bere jeho bezpečí skutečně vážně, zabavila mu čokoládu, kterou mu nabídl dobrodruh, dokumentarista a survivalista Bear Grylls. Ten doufal, že kousek sladké čokolády prolomí ledy, podobný trik už totiž zkoušel na amerického exprezidenta Baracka Obamu, uvedl list Daily Mail.

Survivalista Grylls příhodu prozradil během propagace nového dokumentu: Setkání Beara Gryllse a prezidenta Zelenského. Prezidentovi přinesl čokoládu, což je jeden z jeho triků, jak načít hovor s osobností, jenomže Zelenského ochranka se bála, že by čokoláda mohla být otravená, že by to vlastně mohl být pokus o atentát, a proto skladkost zabavila.

Zelenskyj a Grylls se spolu procházeli po Kyjevě, zatímco ho dokumentarista zpovídal, když tu náhle vytáhl z kapsy kus čokolády Cadbury a nabídl ji prezidentovi. Na to okamžitě zareagovali Zelenského bodyguardi. „Byl to můj způsob, jak prolomit ledy, kousek čokolády,“ vylíčil v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain. „Sednout si jako dva kámoši na lavičku a rozdělit se o čokoládu,“ pokračoval.

„Samozřejmě jejich reakci naprosto rozumím, ale je to věc, co dělám, když někam beru světové lídry,“ vysvětlil Grylls. S Obamou například sdílel čokoládu v divočině na Aljašce. „Jak to celé proběhlo? Vytáhl jsem čokoládu a nabídl ji Zelenskému, jeden člen z ochranky okamžitě přišel s tím, že prezident by ji jíst neměl. Já reagoval tím, že si vezmu kousek první, aby viděli, že se ho otrávit nepokouším,“ dodal Grylls. „Nakonec jsme se tomu všichni zasmáli,“ kousek čokolády dal dokumentarista i ochrance. „Kostičku mléčné Cadbury má každý rád,“ podotkl.

22:30
Dnes

„Legie Svoboda Ruska zveřejnila záběry z práce svých minometčíků v šebekinském okrese,“ tweetuje kanál Nexta TV. Ruští odbojáři takto na ruském území blízko hranic s Ukrajinou nepůsobí poprvé.

21:21
Dnes

Rozpory v prohlášení ruských představitelů komentoval na telegramu chersonský novinář Kosťantyn Ryženko, který připisuje zodpovědnost za zničení přehrady právě okupačním silám. Zpočátku si podle něj Rusové mohli myslet, že zničili jen malou část areálu vodní elektrárny, díky čemuž zaplavili nedaleké ukrajinské pozice. Ryženko si všiml, že ruští prováleční blogeři v jednu chvíli jásali, že voda zatopila pozice ukrajinských vojáků na ostrovech u Chersonu. Ve chvíli, kdy si podle něj Rusko uvědomilo závažnost katastrofy, ostře změnilo tón a začalo klást destrukci vodního díla za vinu Ukrajině.

20:57
Dnes

„Ruská armáda zničila osm německých tanků Leopard při odrážení útoků Ozbrojených sil Ukrajiny,“ uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Později ruská média zveřejnila i záběry z destrukce.

 „Je zde však několik nuancí: Zničeny nebyly tanky, ale postřikovací traktor John Deere 4830, a video bylo natočeno v loňském roce,“ konstatuje kanál Nexta TV.

Zobrazit celý online

Video  Český dobrovolník zraněný na Donbase: „Zachránil desítky lidí. Jeho stav je stále vážný,“ říká o něm kolega  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa