Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Kousek čokolády, nebo hrozba? Ochranka Zelenskému zabavila sladký dárek od dobrodruha

Autor: Darina Jíchová, swp - 
28. března 2023
20:49

Ochranka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bere jeho bezpečí skutečně vážně, zabavila mu čokoládu, kterou mu nabídl dobrodruh, dokumentarista a survivalista Bear Grylls. Ten doufal, že kousek sladké čokolády prolomí ledy, podobný trik už totiž zkoušel na amerického exprezidenta Baracka Obamu, uvedl list Daily Mail.

Survivalista Grylls příhodu prozradil během propagace nového dokumentu: Setkání Beara Gryllse a prezidenta Zelenského. Prezidentovi přinesl čokoládu, což je jeden z jeho triků, jak načít hovor s osobností, jenomže Zelenského ochranka se bála, že by čokoláda mohla být otravená, že by to vlastně mohl být pokus o atentát, a proto skladkost zabavila.

Zelenskyj a Grylls se spolu procházeli po Kyjevě, zatímco ho dokumentarista zpovídal, když tu náhle vytáhl z kapsy kus čokolády Cadbury a nabídl ji prezidentovi. Na to okamžitě zareagovali Zelenského bodyguardi. „Byl to můj způsob, jak prolomit ledy, kousek čokolády,“ vylíčil v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain. „Sednout si jako dva kámoši na lavičku a rozdělit se o čokoládu,“ pokračoval.

„Samozřejmě jejich reakci naprosto rozumím, ale je to věc, co dělám, když někam beru světové lídry,“ vysvětlil Grylls. S Obamou například sdílel čokoládu v divočině na Aljašce. „Jak to celé proběhlo? Vytáhl jsem čokoládu a nabídl ji Zelenskému, jeden člen z ochranky okamžitě přišel s tím, že prezident by ji jíst neměl. Já reagoval tím, že si vezmu kousek první, aby viděli, že se ho otrávit nepokouším,“ dodal Grylls. „Nakonec jsme se tomu všichni zasmáli,“ kousek čokolády dal dokumentarista i ochrance. „Kostičku mléčné Cadbury má každý rád,“ podotkl.

08:04
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil fotografie následků ruského úderu a znovu apeloval na to, aby svět pomohl Ukrajině protivzdušnou obranu.

07:55
Dnes

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny. Zranění utrpělo přes 20 lidí, jedno dítě v nemocnici na následky poranění zemřelo. Informoval o tom na telegramu šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak.

V Dnipru je hlášených 15 lidí se středně těžkým zraněním, v Kryvém Rihu byli zranění tři lidé a stejný počet v Synelnykove. V tomto městě ležícím na jihovýchod od Dnipra poranění utrpěly dvě děti, jedno z nich zemřelo.

07:50
Dnes

Tady jsou záběry zřícení ruského bombardéru a také fotografie jeho trosek. Na sociálních sítích se šíří informace, že si letoun Rusové sestřelili sami. 

Zobrazit celý online

Video  Český dobrovolník zraněný na Donbase: „Zachránil desítky lidí. Jeho stav je stále vážný,“ říká o něm kolega  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa