Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Mladí Rusové nemají rádi Putina! Zjistil to institut jeho dcery Jekatěriny

Autor: jel - 
1. dubna 2023
15:51

Ruský institut Innopraktika, v jehož čele je mladší dcera Vladimira Putina Jekatěrina Tichonovová (36), zjistil pomocí výzkumu šokující pravdu. Mladí lidé v Rusku jsou údajně málo vlastenečtí a nejsou loajální k Putinovu režimu!

Institut sledoval sociální sítě 70 milionů Rusů a Rusek ve věku od 18 do 35 let. Výzkum ukázal, že mladé generaci chybí patriotismus a nemá příliš v lásce Vladimira Putina. Tyto postoje mají nejčastěji lidé, kteří kvůli válce na Ukrajině přišli o příbuzné a blízké. 

Podle deníku Daily Mail si vedoucí projektu Laima Lemaireová posteskla, že mladší Rusové, kteří prožili většinu svého života za vlády Putina, postrádají „tradiční hodnoty“ potřebné pro stabilní společnost.

Závěry výzkumu institut oznámil na zasedání speciální cenzurního úřadu Roskomnadzor. Nikolaj Lišin, zástupce vedoucího z oddělení informačních systémů ministerstva obrany obvinil Západ ze znečištění ruského mediálního světa. 

V čele institutu Innopraktika je druhá dcera ruského vůdce Vladimira Putina, kterou má s bývalou první dámou a dnes už exmanželkou Ljudmilou. Jekatěrina Tichonovová se v minulosti věnovala akrobatickému rock and rollu a je také známou vědkyní. Po uvalení západních sankcí na Rusko dcera diktátora pomáhala mírnit jejich dopady na zemi, spolupředsedala Koordinační radě pro substituci dovozu a technologickou nezávislost.

10:39
2. 6. 2023

V Kyjevě byly v noci opět slyšet výbuchy a palba protivzdušné obrany, která podle úřadů sestřelila více než tři desítky vzdušných cílů. Úřady Kyjevské oblasti informují o dvou raněných kvůli dopadům trosek sestřelených zbraní, a to včetně dítěte, píše server Ukrajinska pravda. Různé typy útoků na své území v noci na dnešek oznámili také gubernátoři ruských oblastí hraničících s Ukrajinou - Belgorodské, Brjanské a Kurské. Přidal se k nim šéf Smolenské oblasti, která hraničí s Běloruskem, jenž informoval o útoku drony, napsal ruskojazyčný web stanice BBC.

10:38
2. 6. 2023

Ruské vedení musí naléhavě řešit dilema, zda posílit vlastní obranu v regionech sousedících s Ukrajinou nebo upevnit pozice na frontě. Dnes to v souvislosti s útoky partyzánských skupin v Rusku v místech u hranic s Ukrajinou uvádí britská vojenská rozvědka.

9:50
2. 6. 2023

Návštěvník Svatopetrské baziliky ve Vatikánu se ve čtvrtek svlékl donaha a vylezl na hlavní oltář. Na zádech měl podle médií nápis, který vyzýval k záchraně ukrajinských dětí. Fotografii z incidentu, kterou pořídili turisté, sdílely některé italské zpravodajské weby. Agentura Reuters dnes uvedla, že muž měl na sobě kromě nápisu také zranění, která si způsobil vlastními nehty.

Kompletní online

Video  Český dobrovolník zraněný na Donbase: „Zachránil desítky lidí. Jeho stav je stále vážný,“ říká o něm kolega  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa