Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Pozor, vyletí ptáček! Ukrajinci na Rusy chystají granáty ve tvaru penisu

Autor: rc - 
26. března 2023
13:59

Poprask na sociální síti twitter způsobil bývalý válečný reportér, který si říká Spaghetti Kozak. Publikoval tam totiž fotku s 3D modely granátů ve tvaru penisu! Ukrajinské obranné síly prý už na bizarních růžových bombách pracují, a ty by tak v budoucnu zřejmě měly doplnit výzbroj ukrajinské armády.

Bývalý válečný reportér, který na sociální síti twitter vystupuje pod jménem Spaghetti Kozak, slouží od loňského dubna u ukrajinských ozbrojených sil. Na sociální síti překvapil své fanoušky zprávou o vývoji nových granátů pro ukrajinskou armádu.

„Seriózní historici této války budou nuceni zaznamenat, že desítky ruských vojáků byly zabity/zraněny výbušnými penisy,“ napsal a přidal fotografii, na níž jsou 3D prototypy bizarních růžových výbušnin.

Fotografii sdílely stovky lidí a pod obrázkem se začaly hromadit komentáře. Komentující hlavně chtěli vědět, jestli si z nich bývalý novinář tropí legraci, nebo se jedná o skutečnost. „Prosím, prosím, moc prosím, zdroj! Musíme vědět, jestli je to pravda,“ ptal se jeden z uživatelů. „Poslal je kamarád, který je dobrovolníkem. Jsou legitimní,“ odpověděl novinář. „V tomto případě na velikosti záleží,“ neodpustil si poznámku další komentující.

Bomby se vzkazem

Lidé z celého světa si mohou nechat napsat vzkaz na bombu! Umožňuje to webová stránka SignMyRocket.com. „Máte možnost poslat pozdrav skřetům s vaším vlastním textem napsaným na dělostřeleckém granátu,“ uvádí se na stránce s tím, že následně lidé obdrží fotografii granátu a video z jeho vystřelení.

Objednávkou navíc lidé přispějí na pomoc vojákům v první linii. „Můžete požádat o napsání téměř jakéhokoliv textu,“ zní na stránce s tím, že mohou někomu popřát všechno nejlepší k narozeninám, pozvat někoho na rande či poslat pozdrav Putinovi.

Video  Raketový útok na Záporoží: Komplikované odstraňování trosek  - Ukrajinské záchranné složky
Video se připravuje ...

16:13
Dnes

„Na Krymu nehrozí žádné záplavy,“ uklidňuje okupační premiér Krymu. O zdroj však přijde kanál, který zásoboval Krym pitnou vodou z kachovské vodní nádrže. „V současné době jsou zásoby vody v kanálu asi 40 milionů metrů krychlových. Nádrže, i ty, které byly dříve naplněny na 15-20 %, jsou v současné době naplněny asi z 80 %. Pitné vody je více než dost,“ napsal na sociální síti Vkontakte.

15:54
Dnes

U kachovské katastrofy rychle pomůže i česká nezisková organizace Člověk v tísni. „Spojili jsme se s ukrajinskými úřady, které již reagují na mimořádnou situaci a shromažďují informace o nejnaléhavějších potřebách, a zítra dodáme 20 000 šestilitrových lahví pitné vody do Chersonské a Dněpropetrovské oblasti, jednáme také o dodávce čerpadel a cisteren na vodu. Jsme také připraveni distribuovat hygienické balíčky v Chersonu,“ uvádí na svém webu.

Další pomocí budou potravinové balíčky do komunitních center pro lidi prchající před vodou, případně i psychologická podpora tamtéž.

15:49
Dnes

„Podle aktuálních záběrů a zpráv lze předpokládat, že přehradu na Kachovce vzhledem k rozsahu poškození nebude možné opravit. Záleží na rozsahu poškození, nicméně nové přehrady a hydroelektrárny jsou nesmírně nákladné,“ soudí Jakub Langhammer z katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa