Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Váleční Blogeři hlásí i výbuchy na základně Belaja, která je od ukrajinských hranic vzdálená více než 4 000 kilometrů! I tady mají Rusové strategické bombardéry.

Na sociálních sítích se objevují záběry, jak ukrajinské drony ničí vojenské letouny na ruských základnách.
Reportedly, this is footage of burning Russian military aircraft. https://t.co/vpuzx0W42U pic.twitter.com/yHo0jqc8m7
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) June 1, 2025

| V Rusku probíhá rozsáhlá ukrajinská operace. Hlášeny jsou exploze na letecké základně Olenija. Toto je základna pro většinu ruských dálkových bombardérů Tu-95.
🔴 Russia's Olenya air base hit by large-scale coordinated Ukrainian drone strike pic.twitter.com/ScsZDynyZs
— Conflict Radar (@Conflict_Radar) June 1, 2025
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.