Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Putinův zdravotní stav se údajně zhoršuje! Na tajné schůzce si stěžoval na silné bolesti břicha?

Autor: pma - 
10. října 2022
05:00

Během pátečních oslav na Rudém náměstí v Moskvě bylo na ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi znát, že není ve své kůži. Politik údajně trpí velkými bolestmi, které se mu nedaří moc dobře maskovat. Před pátečním projevem si měl navíc stěžovat na ochromující bolesti v břišní dutině.  

Spekulace ohledně zdravotního stavu ruského prezidenta Vladimira Putina jsou stále silnější. Další kapitolu „zaručených“ zpráv o Putinově chatrném zdraví komentátoři napsali v souvislosti s prezidentovým veřejným výstupem na Rudém náměstí.

Několik hodin před projevem měly u politika propuknout zdravotní komplikace. „Na tajné schůzce s generály, která projevu předcházela, si Putin stěžoval na silnou bolest břicha. Nebylo možné ji nijak utlumit, a tak musel být poté celou dobu v předklonu,“ uvedl telegramový účet Generál SVR. Za tím by údajně měl stát bývalý důstojník ruských tajných služeb.

Klopil oči k zemi a křivil tvář

Když pak později Putin přicházel sdělit svůj projev o anexi čtyř ukrajinských oblastí, bylo znát, jak mu cesta k řečnickému pultu dělá problémy. Politik při příchodu křivil tvář a snažil se jít co nejrychleji, aby se rychle opřel o pult.

Zdravě Putin nevypadal ani během následného oslavného koncertu, který se konal na Rudém náměstí v Moskvě. „Stali jsme se silnějšími, protože jsme spolu. Pravda je za námi a je velmi silná, což znamená naše vítězství,“ sdělil publiku politik. Během projevu však Putin často klopil oči k zemi a nevyzařoval takovou energičností jako při svých předchozích projevech.

Putin nechce měnit dějiny, chce je ukončit

O zdravotním stavu ruského prezidenta se spekuluje již dlouho. Jedna ze zpráv tvrdí, že Putin trpí rakovinou, která se rozšiřuje. „Onkologické onemocnění navzdory tomu, že Putin podstupuje léčbu, postupuje dál. Ani medikamenty už mu v mírnění bolestí nepomáhají,“ uvedl telegramový účet Generál SVR.

Názory na Putinův zdravotní stav liší. Bývalý šéf britské kontrarozvědky MI6 Richard Dearlove deníku The Mirror řekl, že zprávy o zdravotním stavu ruského prezidenta jsou podle něj smyšlené.

Jiné nepotvrzené zprávy tvrdí, že Putin bojuje s parkinsonovou chorobou, schizoafektivní poruchou. „Je třeba si uvědomit, že žalostný stav prezidentova fyzického a duševního zdraví ovlivňuje to, jaká přijímá a dělá klíčová rozhodnutí. Putin nechce měnit dějiny, chce je ukončit,“ doplnil Generál SVR.

14:22
Dnes

Podívejte se na nejnovější snímky ukrajinských vojáků z přední linie v Doněcké oblasti.

13:30
Dnes

Lidé i nadále nosí květiny na Navalného hrob v Moskvě. Podívejte se na nové snímky.

12:46
Dnes

Počet obětí ruského útoku na obytný dům ukrajinskou Oděsu z noci z pátku na sobotu stoupl na deset. Oznámil to dnes šéf správy Oděské oblasti Oleh Kiper poté, co záchranáři našli další těla, naposledy matky a dítěte. „Tělo dalšího mrtvého nemluvněte bylo právě nalezeno vedle těla ženy. Podle předběžných odhadů dítěti nebyl ani rok. Záchranáři pokračují v prohledávání sutin,“ uvedl Kiper na platformě Telegram. 

Zobrazit celý online

Video  Blesk Podcast: Putin hraje o všechno. Mobilizace je riziko pro jeho režim, říká odbornice.  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa