Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Mychajlo (17) pomáhal ukrajinským vojákům a málem přišel o nohu: Zachránila ho komplikovaná operace

Autor: pma - 
24. června 2022
14:10

Lékaři z ukrajinského Lvova dokázali zachránit 17letému Mychajlovi jeho nohu. Tu si poranil během války na Ukrajině, když nosil obráncům v Severodoněcku jídlo. Mladý hrdina dokonce s přáteli založil i malou humanitární základnu.

I když je mu teprve sedmnáct let, měl mladý Mychajlo více odvahy než někteří dospělý. Po vypuknutí války na Ukrajině se rozhodl, že nebude jen tak sedět v koutě a bude se snažit být nápomocný. S kamarády založil například organizovanou humanitární základnu, kde pomáhali ostatním Ukrajincům. Také začal pomáhat obráncům v Severodoněcku tím, že jim přímo do válečné zóny nosil jídlo. I když věděl, že je to nebezpečné, nedal si říct a každý den přicházel znovu a znovu.

Před několika dny však byl mladík v důsledku ostřelování zraněn. Lékaři ve Lvově však dokázali Mychajla dát zase dohromady, a hlavně mu zachránili nohu o málem přišel. Poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko na svém twitterovém účtu sdílel fotografii, na které je Mychajlo po operaci. Mladík má v noze šrouby a celou mu jí zpevňuje speciální konstrukce.

I přesto má chlapec stále úsměv na rtech a chce dle svých slov i nadále pomáhat. Lidé jsou z jeho hrdinství nadšení. „Myslím, že ukrajinský duch se nikdy nezlomí a my vyhrajeme,“ napsal pod příspěvek jeden z uživatelů. „Přeji brzké uzdravení, jsi skvělý,“ komentoval další člověk. „Máš obrovský respekt za svou odvahu. Ať je ti brzy lépe, hrdino,“ doplnila další sledující.

21:30
Dnes

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

21:01
Dnes

Ukrajinští partyzáni v luhanském městě Bilokurakyne vylepují letáčky se slovy: „Sláva Ozrojeným silám Ukrajiny.“

20:31
Dnes

Takto vypadá vrakoviště zničených vozů v okupovaném Mariupolu. Podle tamní městské rady chtějí okupanti zničit prostředky veřejné dopravy, aby se z města nikdo nemohl evakuovat. Informovala o tom televize Nexta.

Zobrazit celý online

Video  Autor Putinových projevů pro Blesk: Putin má několik slabin! A jeho zdraví se opravdu zhoršuje. 
Video se připravuje ...

 

 

Video se připravuje ...
Další videa