V pátek 18. března v 11 hodin dopoledne se konalo poslední rozloučení (a následná kremace na hřbitově Baykovo) s talentovaným baletním tanečníkem ukrajinské Národní opery Artemem Datsyshynem. Až nyní se díky novinářce Anně Mamonové dostala tato smutná informace na veřejnost. Na tanečníka již 26. února vystřelila ruská armáda. Bohužel byl velice vážně zraněn a nepomohl mu ani rychlý převoz do nemocnice. Tam svému zranění podlehl.

Artemovi bylo 43 let a pocházel z Chersonu. Účinkoval v hlavních rolích ve známých baletech - v Labutím jezeře, v Louskáčkovi nebo třeba v Romeovi a Julii. Vystupoval nejenom na Ukrajině, ale i v zahraničí, třeba v Německu, Japonsku, Rakousku, Švýcarsku, Libanonu, Itálii, Španělsku, Francii, Kanadě, USA či Portugalsku. Byl držitelem mnoha ocenění a o jeho tanečním stylu se říkalo, že má v sobě akademickou expresivitu, romantickou vznešenost i psychologickou hloubku. 

VIDEO: Zvěrstva vykonaná Rusy: Emotivní video ukazuje napáchané škody

Video
Video se připravuje ...

Zvěrstva vykonaná Rusy: Emotivní video ukazuje napáchané škody FB Volodymyr Zelenskyj

Jeho život však vyhasnul příliš brzy a příliš tragicky. Datsyshyn je tak již několikátou ukrajinskou celebritou, která byla zabita během ruské invaze. 17. března v důsledku raketového útoku v Kyjevě zemřela ukrajinská herečka Oksana Shvetsová (†67), 6. března byl zastřelen herec Pasha Lee (†33) během evakuace civilistů z města Irpiň. Mladý muž dal obětavě svoji neprůstřelnou vestu malé holčičce, kterou se snažil odnést do bezpečí...

Fotogalerie
27 fotografií